Haapsalu Baptistikogudus 130

03/201415 2eenok palm
Eenok Palm, koguduse pastor

Kuna poes ei ole saada õnnitluskaarte numbriga 130, siis võime arvata, et selliseks vanuseks on kõik soovid soovitud ja laul lauldud. Seepärast tunnistame kohe selgelt, et 130 ületab inimliku suutlikkuse ja on lihtsalt suur arm Jumalalt.

Vaadates tagasi 130. sünnipäevale 20.–24. veebruaril ja ka laiemalt, võime esile tuua mõned tegevused, mida sellises vanuses kogudus teeb.15 1teised kirikud

Kõigepealt ta kuulutab Jumala sõna ja tegusid. Neljapäeva õhtul kõneles Joosep Tammo. Reedel kõnelesid Aneri Giunašvili Gruusiast ja Erki Tamm. Laupäeva õhtul oli sõna jagamas Helari Puu. Pühapäeval olid tervitamas praost Tiit Salumäe EELK Haapsalu Püha Johannese kogudusest, Peeter Vikman Haapsalu Vabakogudusest, Samaaria liikumise Eestisse toomise võtmeisik Runar Nylund, Aare Tamm Ridala kogudusest, Toomas Vallimäe Sutlepa kogudusest ja Margo Meri Otepää kogudusest. Laekus ka kümme kirjalikku tervitust. Jutluse pidas liidu president Meego Remmel. Esmaspäeval jagasid mitmed meie koguduse liikmed oma mälestusi esmakohtumisest Haapsalu Baptistikogudusega.

Teiseks ta laulab. Laulab nii vanemaid kui uuemaid laule. Neljapäeva õhtul laulsime Talle Kiituse lauluraamatust harmooniumi ja kandle saatel. Reede õhtul laulsime vanu noortelaule, mis olid tuntud juba 30-40 aastat tagasi, kitarri saatel. Laupäeva õhtul laulis segakvartett. Pühapäeval laulis aastapäevakoor ligi 40 lauljaga. Üldlaule saatis instrumentaalkoosseis kahe viiuli, kahe flöödi, saksofoni ja klaveriga. Esimeseks üldlauluks oli Taevaisa laste vägi kõigi 10 salmiga, mis on Talle Kiituses. Esmaspäeval lõpetasime lauluga Jäägu Jumala rahu su üle (VL 201), mis on lauluraamatu uutest lauludest üpris hästi omaks võetud.14 1s6sarkogudused

Kolmandaks ta palvetab. Lisaks tavapärastele algus- ja lõpupalvetele oli koosolekute järel võimalus isiklikult koos külaliskõnelejaga palvetada ja mitmed inimesed kasutasid seda. Tavalistel jumalateenistustel on meie koguduses viisiks võtta jumalateenistuse keskel eraldi aeg eestpalvesoovide pärast palvetamiseks. Me pöörame tähelepanu sellele, et inimene ei läheks koosolekult ära, saamata võimalust oma palvesoovi pärast palvetada.

Neljandaks ta hoolib. Koguduses on suurema tähelepanu all noored ja vanad. Nendele tuleb rohkem keskenduda sellepärast, et nad ei oota. Noored ei oota, vaid kasvavad suureks. Vanad ei oota, vaid lahkuvad taevakoju. Üks osa noortetööst on iganädalane pühapäevakool sügisest kevadeni. Vanematele noortele toimuvad noorteõhtud igal reedel. Vanu külastatakse nii kodus kui hooldekodus. Aastapäeva sündmustest said kõik vanusegrupid osa vahetult kohal olles või Pereraadio ja Pildiraadio vahendusel.

Viiendaks ta mäletab. Pühapäevases jumalateenistuses mälestasime taevakodusse kutsutud koguduse juhtivaid vendi: Adam Reinhold Schiewet, August Johannsonit, Jüri Kaupsi, Johannes Lipstokki, Gustav Ferdinand Nõlvakut, Jüri Nõlvakut ja kõiki teisi, kes on hommiku külmust ja päeva palavat kandnud. Nende mälestuseks laulsime Meil on ristikangelasi olnud ja pidasime mälestuspalve.14 2varasemad t99tegijad

Kuuendaks kogudus tänab. Pühapäevasel jumalateenistusel tänati kõiki, kes jõu ja nõuga aastapäeva kordaminekule kaasa aitasid. Jumalateenistuse järel pakuti kiluleibu ja sünnipäevatorti. Esmaspäeval, juubelikoosolekute viimasel päeval, oli eelregistreerunutele tänulõunasöök. Jumalat tänades vaadati tagasi möödunud 130 aastale.

Seitsmendaks kogudus jätkab. Me jätkame kõike seda, mida eelpool kirjeldatud ja mida koguduse Issand veel tahab, et me teeme. Jätkame, tervitades kõiki teisi kogudusi, kes tänavu oma 130. aastapäeva tähistavad. Me jätkame, tervitades ka kõiki teisi kogudusi meie liidus, sest 130 on ju meie kõigi juubel ja tänupõhjus. Me jätkame, võideldes pühadele antud usu eest, kuni kestab koguduse Issandast antud armuaeg.

15 3kogudus