Usurahva pidu Otepääl

08/2014 02 otepaal 10august
Ermo Jürma, Teekäija toimetaja

Otepää Evangeelsel Vabakogudusel Palverändur oli 10. augustil kauaoodatud pidupäev – 115. aastapäev viimase viimistluse saanud kirikusaalis. Lõunatunnil kell 14 (et sõbrad saaks eelnevalt osaleda oma kodukoguduste jumalateenistustel) tervitas pastor Margo Meri kokkutulnuid: „Tänage Issandat, sest tema on hea!"
Esmalt anti tervitussõna Andresele (rootsi mehele, kes tuli kord Otepääle kirikut ehitama ega ole sellelt töölt lahkunudki). Paljude üllatuseks alustas ta rahuliku puhta eesti keelega: „Olin siin 15 aastat tagasi. Taevas oli siis sinine ja me vaatasime taevasse, sest katust veel polnud − ja siia ma jäin."

Järgmisena tervitas Singapurist pärit Joice (kelle elamisluba on registreeritud koguduse kojas): „Hindan teie sõbralikkust! Välismaalasena vajan eriliselt turvatunnet ja seda on kogudus mulle pakkunud."
Otepää abivallavanem Margit Prede: „See kogudus on oluline ja imeline kogudus meie linna rahvale. Isiklik tänu Margole toe ja armastuse eest!" Ta ulatas omavalitsuse poolt ka tšeki, et toetada jätkuvat tööd kaunis pühakojas.

Isa Heino Meri tõi tervitusi Haapsalu baptistikogudusest. Ta võis teatava uhkusega öelda: „Eks mul ole tore poeg! Ehitab kirikuid nagu mina!"

Liivia ja Evelyn koguduse juhatusest pidasid oluliseks mainida, et tosin aastat on pastor Margo alustanud ehitustööd hommikuti kell 7 või 8 ja lahkunud alles 22.
Pastori järgnev sõnavõtt oli lühike, kuid emotsionaalne: „Annaksin oma naisele au – täna on meie 23. pulmaaastapäev!" 02 otepaa sise

Siis nägime slaidiprogrammi alates kiriku vundamendi rajamisest 1993. aastal.

Liigutav oli kaasa elada, kui deklareeriti: tänasest päevast edasi ei mäletata siin enam ühtegi halba asja, mis aastatepikkuse suure töö ajal inimeste vahel ikka juhtub.

Korjanduse järel tänati Jumalat ka selle eest, et kolme aasta tagune ootus – 600 inimest võiksid annetada kiriku ehituseks 100 eurot – on tänaseks ületatud!

Võru baptistikoguduse pastor Toivo Teekel luges Jumala sõna: „Kui saagiaeg lähenes, läkitas ta oma sulaseid rentnike juurde oma vilja vastu võtma" (Mt 21:34). Ta tunnustas Otepää kogudust, et siin ollakse Jumala saadikutele avatud. Julgustus tuleb nende kaudu, kelle kätte Jumal on selle andnud. Ja tõi Piibli näiteid, kus kord oli julgustav sõna eaka apostli ja teine kord noore Saamueli käes. Meil on vaja julgust kasvatada oma lapsi Piibli järgi: julgustada ja distsiplineerida neid. Öelda vaikiva ajastu algul „Ei!" nõuab julgust. Usk on julgete inimeste asi.

Aastapäeva järel siirdub pastor kaheks nädalaks Rootsi Alunda kogudusse vabatahtlikuks ehitajaks, et tasuda pisutki seda tänuvõlga, mis sealt aastatepikku on Otepääle kuhjunud.