Julge JUHTIMINE. Igaühel on MÕJU

16 gls banner
10/2017

Sel aastal tähistab GLS juhtimiskonverents oma juubeliaastat. Möödunud üheksa aastat on pakkunud meile rohkelt ilusaid hetki ja andnud meeletult inspiratsiooni. Ära on kuulatud sadu kõnelejaid, kes üheskoos on võimestanud sadu juhte viima ellu unistusi, mis seni ainult unistusteks olid jäänud, ja võtma ette samme, mis julgustust vajasid.

Ka 10. juubelikonverents ei jää möödunud üheksale aastale kuidagi alla ning pakub loengute kõrvale mitmeid uuendusi ja üllatusi.

Oleme varasematel aastatel saanud tagasisidet, et konverentsist maksimumi kättesaamiseks võiks olla seal rohkem aruteluaega nii oma meeskonna kui ka teisete juhtide ja meeskondade vahel. Suurima ja põnevaima uuendusena pakumegi sel aastal konverentsi külastajale võimaluse valida kahe saali vahel, kus konverentsist osa saada.

Esimeses, GLS saalis toimub konverents juba ennast tõestanud vormis. Seal saab kuulata kvaliteetseid ja ajakohase sisuga videoloenguid parimatelt juhtidelt üle maailma ning oluline osa konverentsipäevadest on selles saalis ülistusmuusikal ja aruteluajal meeskonnaga.
Teine, GLS+ saal on väiksem saal laudadega, kus on rohkem aega kuuldu üle mõelda ja arutleda. GLS+ formaat tuleb Eesti kristlikel juhtimiskonverentsidel kasutusele esmakordselt. Selle eesmärk on tuua laudkondade oskuslike juhtide abiga sügavamates teemakäsitlustes esile osalejates olevad teadmised, kogemused ja küsimused. Kui GLS+ keskkonda registreeritakse meeskonnaga, saab pidada koos nõu, kuidas käsitletavad teemad ja praktilised soovitused just konkreetse organisatsiooni konteksti sobivad.

GLS+ versioon konverentsist toob lavale ka hulga Eesti esinejaid. Lagle Pareki, Hardo Pajula ja Peeter Koppeli paneeldiskussiooni teema on „Juhitamatu juhtimine” ehk teema, mis on seotud juhtimisega ootamatutes ja ettenägematutes väliskeskkonna mõjudes. Kuidas valida „julge juhtimine”, mis ületab harjunud mõtlemise praktika piire ning loob pikas perspektiivis uue paradigma ja avaldab suuremat mõju nii organisatsiooni sees kui ka väljaspool. Lembit Peterson arutleb teemal „Loov juhtimine kiiresti muutuvas maailmas”. 17 gls arutelu

GLS juhtimiskonverentsi kõnelejad:

Hardo Pajula on Edmund Burke’i Seltsi eestvedaja, Eesti majandusanalüütik, ökonomist, kolumnist ja õppejõud.
Lagle Parek on Eesti ühiskonnategelane. Parek oli Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei asutajaliige ja esimees aastail 1988–1992.
Peeter Koppel on varahaldur, majandusanalüütik ning arvamusliider.
Lembit Peterson on Eesti näitleja, lavastaja ja teatripedagoog.
Suurim üllatus ja ühtlasi ka kingitus, mida üheksa ilusa aasta järel osalejatele pakume, on Willow Creek’i koguduse pastori ja rajaja ning GLS konverentside algataja Bill Hybelsi osalemine reedese päeva esimeses pooles. Hybels astub üles mõlemas saalis ja lisaks videoettekandele kuuleme temaga intervjuud. GLS+ saalis osalejatel on võimalus temalt isiklikult küsimusi küsida.
Selle aasta GLSi pealkiri on „Julge JUHTIMINE. Igaühel on MÕJU.” Julgusest ja juhtimise mõjust kõnelevad mitmed esinejad. Meil kõigil on mõju. Selle suurust on aga vahel raske hinnata. Veel raskem on seda ette prognoosida, kuid tagantjärele saame seda teha küll. Parim juhtimisest saadud mõju peegeldub inimestes, kellele see on olnud taganttuuleks ja kes on seetõttu jõudnud kaugemale, kui nad ise oleksid lootnud või uskunud. Samuti tõuseb mitmest loengust esile aja kasutamise teema ning see, kui oluline on võtta strateegilist pausi – tühi hetk – igas oma päevas. Selle mõju meie tulemuslikkusele ja innovatiivsusele on hindamatu.
Traditsiooniliselt toimub reede õhtul noorte GLS, kus oma lugu jagab väikeettevõtluse toetaja Marcus Lemonis. Peamise mõttena tema loengust jääb kõlama see, kui oluline on olla sina ise ja mitte miski väline ei muuda meid väärtuslikumaks.
Kümne aasta jooksul oleme GLS meeskonnaga unistanud sellest, et juhtide positiivne mõju võiks esile kutsuda muudetud organisatsioone ja värskeid nägemusi. Võime täna rõõmustada selle üle, et GLS on olnud kasvulavaks mitmetele julgetele juhtimisstiili muutustele ja värskenenud kutsumustele. Oleme tänulikud, et GLS ei ole jäänud lihtsalt konverentsiks, vaid sellest on saanud juhtimiskultuuri kujundaja nii paljudele tänaste ja loodetavasti ka tulevaste organisatsioonide ja nende meeskondade jaoks.
GLS juhtimiskonverents toimub 10.–11. novembril esmakordselt Tallinna kiireimalt arenevas linnakus – Ülemistes ja sealsetes sündmuskeskustes SpaceX ja Viktoria.
Info ja registreerimine www.gls.ee.16 vabatahtlikud