10/2010 Meelis Kibuspuu, GLS Eesti juhatuse esimees

Global Leadership Summit ehk GLS juhtimiskonverents on saanud tuttavaks juba paljudele Eesti inimestele. Sellest on kujunemas kristlike juhtide kohtumispaik, mil kaheks päevaks ennast igapäeva ülesannetest välja lülitatakse, et kuulata inspireerivaid ettekandeid ning ennast värskete teadmistega laadida. Kolme aastaga on GLS kasvanud Eesti suurimaks juhtimiskonverentsiks, kuhu ootame sellel aastal 800 inimest.

.

GLS juhtimiskonverents on tuntuks saanud väga heade ning värskete ettekannete ja tipptasemel juhtidest esinejate poolest. Veelgi olulisem on aga see, et inimesed oma organisatsioonides kuuldut rakendaksid. Hea meel on kuulda lugusid sellest, kuidas GLS on olnud muutuste impulsiks kogudustes või inimestes. Suurim rõõm GLS-i meeskonnale on see, kui mõni juht saab tagasi innustuse oma tööst või keegi leiab oma kutsumuse teenida jumalariiki.

GLS on rahvusvaheliselt jõudnud täna 66 riiki üle maailma ja tänu GLS-le saavad juhtimiskoolitust kümned tuhanded juhid. GLS-st on kujunemas ülemaailmne liikumine, mis koondab erinevaid konfessioone ka riikides, kus kristlikud konfessioonid pole varem koostööd teinud. Tänu GLS-i julgustavatele ettekannetele on alguse saanud paljud inimelusid muutvad ettevõtmised. Näiteks 2006. aastal kutsus popmuusik Bono kristlikke kogudusi üles kaasa lööma võitluses vaesuse vastu arenguriikides. Kaks aastat hiljem oli ta hämmastunud, mida erinevad kogudused olid nii lühikese ajaga suutnud korda saata.

2010. aasta konverents Tallinnas on peatselt ukse ees ja GLS meeskond on valmis teenima sadasid inimesi üle Eesti, kes 12.-13. novembril Tehnikaülikooli kogunevad. Selle aasta konverents pakub nii tõsiseid väljakutseid, millega juhid oma töös kokku puutuvad kui ka värvikaid isiksusi, kes oma juhtimiskogemusi jagavad.

Bill Hybels suunab juhte mõtlema, kuidas kogudust soovitud suunas juhtida. Ta tõdeb, et sageli on väga raske inimestele selgeks teha, miks me ei tohiks oma tänasele kohale paigale jääda.

Jim Collins hoiatab oma ettekandes, et ka kõige tugevamad organisatsioonid võivad kokku kukkuda, kui nad loobuvad oma põhiväärtustest.

Metodisti koguduse pastor Adam Hamilton käsitleb keerulist teemat, mis puudutab juhi moraalset langemist. Pastor Andy Stanley seevastu püstitab intrigeeriva küsimuse, kas pingetest koguduses võib selle arengus hoopis kasu olla.

Väga sisulist ja huvitavat loengut võib kuulata Daniel Pinki esituses, kelle uudne motivatsioonikäsitlus peaks mõtlema panema iga juhi. Konverentsi rikastavad lõbusad ja õpetlikud intervjuud pikaaegse General Electrics Company juhi Jack Welchiga, sotsiaalse ettevõtte ja TOM's Shoes algataja Blake MyCoskiega. Konverentsi lõpetab pastor Jeff Manion, kes kõneleb eelkõige neile, kes parasjagu kõrbeteekonda läbivad. Kas kõrbepinnas on väljasurnud pinnas või on selle all peidus hoopis viljakas maa? Kindlasti otsivad paljud inimesed vastust sellele küsimusele ja Manioni lugu annab mõtteainet pikaks ajaks igaühele.

Julgen kinnitada, et oodata on taaskord väga sisulist juhtimiskonverentsi, mis annab võimaluse igale juhile, meeskonnale ja organisatsioonile ennast arendada.

Muideks, GLS konverents ei ole ainult juhtidele, vaid just meeskondadele. Selleks, et GLS-l kuuldut parimal viisil rakendada, võiks ühest organisatsioonist kohal olla vähemalt 10% inimestest.

Kutsun Sindki, hea Teekäija lugeja, kes puutud kogu juhtimisküsimustega ükskõik millisel tasandil, tulema 12.-13. novembril Tallinna Tehnikaülikooli Eesti suurimale juhtimiskonverentsile!