Quo vadis, vabakirik?

04/2018 18 publik3 1
Sven-Joonatan Siibak, LNK juhataja, KUSi õppejõud

Algus märtsi Teekäijas

3. Nad esitavad väljakutseid traditsioonidele. Nad ei karda küsida, miks midagi tehakse ja miks teatud traditsioone järgitakse. Kuna neile meeldib läbipaistvus, ei taha nad teha asju tegemise pärast; nad vajavad tõendust sellele, et miski on tõeliselt vajalik ja oluline. Lause, et nii on alati olnud, ei ole nende jaoks argument. Kui midagi on võimalik muuta või arendada, on nad selleks valmis. Nad tahavad teha tööd teistmoodi, kui seni on tehtud, ja julgevad oma elust mõelda ja unistada teistmoodi.

Noored on valmis pühenduma seal, kus usuvad, et nende panus toob midagi uut või olulist esile.

Loe edasi: Quo vadis, vabakirik?

Quo vadis, vaba kirik?

03/2018 21 sven joonatan
Sven-Joonatan Siibak, LNK juhataja, KUSi õppejõud
Seminari talvekonverentsil „Vaba kirik, vaba riik”, 17. veebruar 2018.

Tulevikuvaade Liidule läbi noorte
Olles kirikuajaloo õppejõud KUSis, tean, kui oluline on vaadata tagasi ja mõista nii hästi kui võimalik seda, kust me tuleme. Kuid sama oluline, kui vaadata tagasi, on vaadata ka olevikku, tänast päeva ja muutusi, millest oleme läbi minemas, aimatavat lähitulevikku.

Tema süda muutub hetkel, kui ta tajub ja mõistab, et Jeesus tunneb teda tõeliselt.

Tahtes mitte kedagi panna end tundma vanana, tuleb meeles pidada, et 2018. aasta pole mitte ainult aasta, kus Eesti Vabariik saab 100aastaseks, vaid ka hetk, kus aastal 2000 sündinud inimesed saavad 18aastasteks, noorteks, küpsevateks täiskasvanuteks. Oleme elanud 26 aastat juba taasiseseisvunud Eestis. Mina olen üks nendest, kes ongi sündinud ja elanud ainult vabas Eestis. Olen osa täiesti uuest noorte täiskasvanute põlvkonnast, kelle jaoks vabadus on elus loomulik osa. See pole tulnud mitte niisama, vaid oma hinnaga. Noored on meie vaade aimatavasse tulevikku. Õppides neid tundma, võime õppida paremini mõistma nii tänast kui ka tulevast. Kuid milline on üldse üks tänane noor?

Loe edasi: Quo vadis, vaba kirik?

Seminari talvekonverents „Vaba kirik, vaba riik”

03/2018 14 1alguspalve
Toivo Pilli, Tartu Salemi koguduse pastor, KUSi õppejõud
Fotod: Innar Kruglov.

Tänavune talvekonverents toimus usuteadusliku seminari ja EKB Liidu koostöös 17. veebruaril Tartus. Päev algas külalisesineja, teoloog Nigel Wrighti ettekandega, kes tuletas meelde, et vabakoguduslik traditsioon on palju andnud demokraatliku ja usuvabadust austava kultuuri arengusse. „Vabakirikud, luues uue arusaamise kogudusest, mõjutasid mitte ainult usulist valdkonda, vaid ka poliitikat.” Riigil ei ole õigust kedagi karistada uskumise või mitteuskumise tõttu, sest see on inimese ja Jumala vaheline asi, väitis 17. sajandil baptist Thomas Helwys.

Loe edasi: Seminari talvekonverents „Vaba kirik, vaba riik”

GLS juubelikonverentsi mõju ulatub tänasesse

01/2018 20 vabatahtlikud
Laura Maide, Sõbralt Sõbrale turundus- ja kommunikatsioonijuht
Fotod: Kristi Novikov.

Vaatamata sellele, et Global Leadership Summit (GLS) konverentse on Eestis korraldatud juba kümme aastat, suutis 10.–11. novembril Tallinnas SpaceX sündmuskeskuses ja restoranis Viktoria toimunud juubelikonverents „Julge JUHTIMINE. Igaühel on MÕJU” taas pakkuda palju uut ja üllatavat.

Osalejate arv oli rekordiline, ületades tuhande piiri. Põhisaalis ja meeskondadele mõeldud GLS+ saalis oli kokku 803 kuulajat, taustal toimetas 128 vabatahtlikku. Lisaks osales 220 inimest GLS noorteprogrammis. „GLSi kordaminek oli justkui paljude pusletükkide kokkuasetumine,” ütles põhisaali päevajuht Gunnar Kotiesen. „See sai teoks Jumala armu ja suure hulga inimeste tohutu pingutuse läbi,” lisas ta.

Kus iganes me oleme oma eludega, saame valida julge juhtimise.

Loe edasi: GLS juubelikonverentsi mõju ulatub tänasesse

Konverents südamest ja loomisest ning südamest loomisest!

01/2018 02 ARTest2018

Konverents toimub laupäeval, 3. märtsil Tallinna Metodisti kirikus kell 11–19.
Räägime asjadest, mis aitavad avada loojate andeid ja südameid suuremaks eneseväljenduseks. Mõtleme ka takistustele ja probleemidele, mis muudavad loomise raskeks. Räägime tuntud loojatega loomise kergusest ja raskusest ning esitame küsimusi psühholoogidele, psühhiaatritele, pastoritele ja loovisikutele, kes on ületanud raskuseid enda elus. Küsime, kas lihtsam on luua Loojale või lihtsalt luua. Kuulame tunnistusi ja mõtleme kaasa.
Konverentsi avab oma sõnavõtuga peapiiskop Urmas Viilma ja lõpetab muusika Matis Metsala juhtimisel.
Konverentsi raames avatakse näitus „Peidus pool”, milles osalevad eesti ja läti kunstnikud. Avatud on Logose raamatupood ja müügil on kristlikku kirjandust ning kunsti.
TULE, KUULA ja OSALE!
Jälgi infot kodulehel www.artestplus.ee ja Facebookis!

Kuidas sinust võib saada 360° juht

10/2017
Bill Hybels, Willow Creek vanempastor

Kolmesaja kuuekümne kraadi juhid ei suuna oma juhtimisandi üksnes lõuna poole – inimestele, kes nende hoole alla on antud. Nad õpivad juhtimist ka põhjasuunas, mõjutades neid, kelle autoriteedi all nad ise on, samuti itta ja läände – mõjutades oma kaaslasi. Aga kõige tähtsam, nad õpivad, kuidas hoida oma kompassinõel õiges kohas iseennast juhtides – hoides oma elu heas häälestuses, et nad saaksid teisi maksimaalselt juhtida.

Loe edasi: Kuidas sinust võib saada 360° juht