Suvefestival „Kindlus üle aegade“

08/2014 14 haagi palvela
Ermo Jürma, Teekäija toimetaja

Suvefestival „Kindlus üle aegade", 11.–13. juuli, oli Eesti EKB Koguduste Liidu usupere suviseid kõrghetki. Peakorraldaja Erki Tamm nimetas festivali ühise usu ja sõpruse jagamise ning uue sõpruse sõlmimise päevadeks.
Alanud aastal on tulnud tõdeda, et maailm ei ole enam endine, ebakindlus on kasvanud riikide vahel ja sees. Ka usurahvana on vaja hoida ärkvel tõde, et see maailm kaob, ja rõhutada, et saabub Jumala riik. Kuressaare kohtumiselt sai igaüks kaasa tunde: ma ei ole üksi oma töös, kus iganes ma ka elan – meie lootus on Jumalas. Jääv kindlus ei seisne meis endis, vaid Jeesuse Issandaks olemises. Nii ei ole aegu, kohti ega olukordi, kus tema ei valitseks – ka meie elu, koguduste ja rahva üle.

Siioni koguduse pastor Margus Mäemets tõdes, et ettevalmistus algas juba eelmisest sügisest, pakkus pinget oma kogudusele, haaras kaasa rohkesti inimesi ja lõpptulemuse eest võib olla Jumalale igati tänulik. 14 festivali seminaris

Kauni terviku moodustasid jumalateenistused, jutlused, tervitused, tunnistused, leivamurdmine, palveosad, noorte- ja lasteprogramm, rikkalik muusika. Eriliseks tõmbenumbriks oli vanade hoogsate võidulaulude laulmine koos Eike Vellendi ja Astrid Nõlvakuga. Abilinnapea Madis Kallas lubas oma kodustele öelda, et festivali avateenistuse muusika andis mitmele teisele kontserdile silmad ette.

Igati sujus ka väline korraldus, käe-jala juures olid toit ja majutus. Ka need, kes olid tulnud üle mere puhkama, said oma osa kätte. Allakirjutanu oli juba tänulik pika edasi-tagasi sõidu eest koos oma koguduseliikmetega läbi suvise kauni Eestimaa. 14 kings kids myyr

Titerannas toimunud võrkpallivõistluste peakorraldaja Joel Ungru ütles, et kahel platsil piisas mängurõõmu ja kohtunikel jagus meelekindlust.

Kutsele vastanud pastorid kuulsid laupäeva hommikul Allika kirjastuse uutest raamatutest ja liidu häälekandja Teekäija arendustegevusest. Suvefestivalile pühendatud ajakirja evangeelne erinumber oli selleks ajaks infoletilt muidugi juba jäägitult haaratud.
Tänu olgu Jumalale, tänu saarlastele, kõigile, kes aitasid korraldada meie 20. suvefestivali!

15 yhendkoor

15 pahklimael