Mõtetest tegudeni

06/2015 27 kidsgames 2014
www.suvefestival.ee

26.–28. juunil Tartus toimuv suvefestival on Eesti EKB Koguduste Liidu selle suve suursündmus. Heade mõtete linnas kõlab hüüdlause – Mõtetest tegudeni! Reedel algava festivali avaõhtul on see üleskutseks heategevusele. Laupäev kinnitab, et meie elu mõte on parimana teoks tehtav mitte üksi, vaid ühes – Loojaga. Pühapäevasel ristimisteenistusel võime tunnistada, et meie usuliikumine osutub elumuutvaks, kui teeme usutegusid, mitte pelgalt sõnu. Tule kohale ja tee oma parim mõte teoks!

25.–28. juunil on kõik lapsed üle Tartu ja Eestimaa oodatud Reiniku koolistaadionile sportlikele lastemängudele KidsGames! Uuri lisaks: www.kidsgames.ee.

26. juuni õhtupoolikul avatakse Tartu raekoja platsil heategevuslik laat ja lava, kus astuvad üles Tartu linnapea Urmas Klaas, EKB Liidu president Meego Remmel, luuletajad Kaarel B. Väljamäe ja Joel Markus Antson ning muusikud Timo Lige pereansambli ja Daniel Levi oma bändiga. Samas on võimalik kinkida ja osta asju ning annetada raha, et iga päev sel aastal võiks kujuneda sünnipäevaks ühelegi lapsele, kel muidu poleks sünnipäeva pühitsemiseks võimalust. Reede õhtu lõpeb tähendusrikka palverännakuga raekoja eest toomkirikusse. 27 peterburi 2006

27. juuni on laupäev, mis hommikust õhtuni on täidetud usku ülesehitava festivalikavaga Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu Loodusmaja pargis, lisaks Tähe tänava vanas palvemajas – praeguses Karlova teatris – etendatav kristlik sõnalavastus „Juveliiri poe ees" Theatrumilt ning Salemi kirikus toimuv Credo-Allika kammerkoori kontsertõhtu. Päev algab vabaõhuteenistusega, kus jutlustab pastor Joosep Tammo. Lõunat saab süüa kohapeal.

Pärastlõunal toimuvad huvipakkuvad seminarid, lastekoori Juhhei kontsert, looduslik avastusretk ja akadeemiline paneeldiskussioon, küsimusega: „Mis kasu on Jumalast?" Õhtu kulminatsioon on rõõmusõnumiga kontsertteenistus, kus musitseerib ansambel Püha müristus ja kõneleb evangelist Märt Saar. Kutsudes kedagi kaasa, kingid talle võimaluse vastata eestpalvekutsele.

28. juunil toimub Anne kanali ääres pühapäevane jumalateenistus, kus ristitakse usuletulnud inimesi meie kogudustesse. Jutlustab EKB Liidu president Meego Remmel. Pärast kutsub Kolgata baptistikogudus kõiki osa saama tänupiknikust ja -teenistusest.

Mõtetest tegudeni jõudes ja suvefestivalil osaledes võib Looja aasta pikimate päevade aegu heade mõtete linnas teoks teha „palju rohkem, kui oskame paluda või isegi mõelda" (Ef 3:20).

27 mustvee 2011