Kolm päeva, mil taevas puudutas maad

10/2015 27 1nancy beach

Tiina Kask, Jõgeva baptistikogudus

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid jumalikud naised üle Eestimaa Rakverre, et saada osa just neile mõeldud konverentsist. Nii asusime ka meie Jõgevalt autotäie naistega teele, et võtta aeg maha, eemalduda argipäevast ja võtta maksimum kõigest pakutavast. Neil kolmel päeval, mis olid täis inspireerivaid kõnesid, seminare, kaunist muusikat, ülistust, kohtumisi heade sõprade-tuttavatega, üllatusi ja armastust, kogesime taevalikku puudutust. Rakvere Karmeli koguduse naised lõid sellel konverentsil ühe erilise armastusega täidetud õhkkonna, kus iga naine võis kogeda, et ta on väga oodatud ja armastatud. Konverents oli ülihästi korraldatud ja väga sisukas, aitäh selle eest!

Reedel ootasid osalejaid kaetud lauad. Peakõneleja Nancy Beach (USA) rääkis sellest, kuidas leida oma unikaalne rada ja teenimine jumalariigi töös. Selleks peab teadma oma vaimuande ja leidma üles oma „püha rahulolematus" ehk see valdkond elus, mis sind rahutuks teeb ja ei lase sul lihtsalt rahus kirikupingis istuda.

Laupäev tõi kaasa loengud, seminarid, pika ja mõnusa lõunapausi sõpradega, palju head muusikat ning taas palju üllatusi. Rakvere naised kohe oskasid üllatusi teha! Pean sellest paar rida kirjutama. Juba reede õhtul tehti kõikidele naistele kingitus – käepael, kus olid ripatsiteks rist, ankur ja süda (usk, lootus, armastus). Tuli välja, et kõik oli kohalike endi poolt käsitsi tehtud. Läbi kahe päeva loositi kingitusi. Iga päev algas ja lõppes üllatusega kõikidele naistele. Näiteks laupäeva õhtul kingiti tulbisibul sooviga, et „seeme puhkeks õide". Pistsin selle mulda ja juurde panin märgistuse, et kevadet oodata. Nii põnev, milline on minu õis? See konverents lõigi sellise keskkonna, kus oli hea „pungi kasvatada", et siis minna ja jälle „õide puhkeda". Nancy Beach kõneles naistele hinge seisunditest, kasutades metafoorina aastaaegu. Hoolimata sellest, et õues on ammu sügis, võib hing tähistada suve, külluse aastaaega, või olla hoopis kevades ehk uutes algustes. Hinge sügis on muutuste aeg, minek ühest olukorrast teise, talv aga kurbuse ja leina aeg. Saime kõik end läbi katsuda ja kogeda julgustust, et Jumal on meiega igal ajal. 27 seminarid

Kümnel põneval seminaril avatud teemade üle räägiti veel hilisõhtul hotellitubades. Päev lõppes Rakvere spordihallis ülistusõhtuga, kus sajad naised koos ühiselt Jumalat ülistasid ja kiitsid. Seda kõike vedas eest Ida-Virumaalt pärit võimas noortebänd Tõde Jeesuses. Õhtut Jumala erilise ligiolu kogemusega on raske kirjeldada, kuid see jääb kauaks meelde. Muusikaga teenisid erinevatel päevadel kaasa parimad tegijad – Anneli Pilpak, Jana Abzalon koos Matis Metsalaga, Rakvere koguduse ansambel Püha Müristus.

Pühapäeval sõlmiti konverentsi otsad kokku jumalateenistusega, kus armsaks saanud peakõneleja jutlustas juba andestuse teemal.

Tagasiteel olime naistega õnnelikud, et otsustasime osaleda kõigil kolmel päeval ja astuda välja oma töö-kodu-rutiinist. Kogesime neil päevil, et tükike taevast on ka meile osaks saanud. Loodame, et „Jumalik naine" on jätkuv traditsioon ja kui Jumal lubab, siis järgmisel aastal osaleme Jõgevalt juba bussitäie naistega. Südamest suur tänu korraldajatele ja kõikidele Rakvere naistele, kes panustasid oma aega ja energiat ning palju muudki teiste teenimiseks! Teie armastust oli tunda ja näha!