9/2010 Stella Polikarpus ja Kerly Simulman

EKB Koguduste Liidu Misjonikeskuses jätkub üritus Käsimisjon. Augustikuu lõpul kogunes Sõbra Käe ruumidesse 14 käsitööhuvilist nii meie Liidu kogudustest kui ka väljaspoolt. Õpiti viltima ning valmistati punumistehnikas kuumaaluseid. Sellel korral oli juhendajaks norralane Kari Olafsrud misjoniorganisatsioonist Navigators, kes kiitis avasõnades eestlaste head taset villast toodete valmistamisel. Käsitööna valmisid erinäolised ja isikupärased punased südamed, I-phone'i- ja mobiilikott ning nöörist kuumaalused. I-phone'i kott sai ka kohe endale omaniku. Nagu ka osa südametest, mida on võimalik ehtena rinnas kanda, juuksekummina kasutada või riputada niidiga kaunistuseks näiteks jõulukuusele.

Käsimisjon on üritus, mille reklaamlauseks on: "Sinu võimlaus osaleda, osata, osta!" Need tunnussõnad omavad Käsimisjoni jaoks praktilist tähendust.

Möödunud aasta toodanguga koguti ligikaudu 1000 krooni, millega toetati Rapla Misjoninädala misjonitiimi.

Käsimisjon on koht, kus OSALEDA ning olla osaduses ja kutsuda kaasa ka oma mittekristlastest sõpru, kes ehk veel kogudusse tulla ei julge, kuid kellel on huvi käsitöö vastu, soov õppida midagi uut ning kes on valmis ka selle läbi toetama misjonitööd. Mittekristlaste kaasamine on aga Tartu Risttee koguduse missiooni selgitust kasutades kogudusele justkui „aiaks", kus turvalises keskkonnas on võimalik tuttavaks saada teiste kristlastega ning kuulda isiklikke kogemuslugusid igapäevaelust koos Jumalaga.

Käsimisjonil osalenutest on mõni julgenud astuda ka järgmise sammu ja tulnud misjonikohvikusse, et oma toodangut turustada ning seeläbi kuulnud evangeeliumi kuulutamise tööst. Nii on Misjonikeskus endale leidnud uusi sõpru ja vabatahtlikke nii kristlaste kui mittekristlaste seas.

OSATA tähendab seda, et Misjonikeskuse tooted on valmistatud erinevaid käsitöötehnikaid ja -materjale kasutades ning Käsimisjonil osalenu õpib valmistama erinevaid esemeid ja omandab seeläbi ka uusi praktilisi oskusi.

Märksõna OSTA tähendab, et valminud esemeid müüakse erinevatel Liidu üritustel ning müügituluga toetatakse misjonitööd Eestimaal. Möödunud aasta toodanguga koguti täpsustamata andmetel ligikaudu 1000 krooni, millega toetati Rapla Misjoninädala misjonitiimi (vt Teekäija nr 7/8 2010).

Misjonikeskuse Facebooki konto kaudu on Käsimisjoni idee kogunud populaarsust üle Eesti ning peatselt oodatakse laienemist nii Tartusse kui ka Pärnusse.

Käsimisjoni reklaami saab vaadata internetis YouTube'is otsingusõnaga "KÄSIMISJON".

Kui tunned huvi Käsimisjoni vastu ja soovid seda tööd toetada oma palve, aja, uute ideede, oskuste või rahaga, võta ühendust Liidu Misjonikeskuse vabatahtlikega meiliaadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Facebooki kontol: http://www.facebook.com/home.php?#!/?ref=home

Sinagi oled oodatud: osalema, oskama ja ostma – KÄSIMISJONILE!

 

Fotod: Kerly Simulman

23_ Juhendaja Kari Olafsrud Norrast (keskel).

23_ Käsimisjon – koht ka nendele, kes veel Jeesust isiklikult ei tunne.

23_ Sinu võimalus on OSTA!

23_logo_varviline_horisont