Usu ja lootuse nädal

03/2012

Astrid Raja

26 sydamekujuline vanalinn foto a maasik

24.-29. juulil tuleb kogu maailmast Tallinna kokku ligi 2000 misjonäri, et toetada kohalikke kirikuid ja jagada Kristuse armastust. See nädal kannab nime Heartbeat Tallinn ja kutsub inimesi üles abivajajat märkama, andma lootust neile, kes seda vajavad ja hoolima rohkem oma ümbruskonnast.

Miks Eesti ja Heartbeat?

Rahvusvahelise misjoniorganisatsiooni Agape Euroopa kõik töötegijad kohtuvad iga 5 aasta järel ja seekordseks kohtumispaigaks valiti Tallinn. Eesti misjonärid tegid ettepaneku muuta kokkutuleku vormi: korraldada nädal, kus jagada eestimaalastele Kristuse armastust.

Kuna meie vanalinn on südamekujuline, nagu fotolt näha, ja Agape Euroopa logo on „südamete mitmekordistamine", sai nädala nimeks Heartbeat Tallinn (Tallinna südametukse).

Mis juulis toimub?

Nädala raames toimub mitmesuguseid inspireerivaid sündmusi, festivale, kontserte ja tegevusi, mille eemärk on jagada usku ja lootust. Hommikupoolikutel toimub Agape Euroopa konverentsiosa ja pealelõunal kuulutatakse linnas evangeeliumi lootusest. Näiteks on Eestisse oodata maailmakuulsat illusioonikunstnikku André Kole'i, kelle tunnistus räägib üleloomulikust Jumalast. Paljudele tuttav kirjanik Josh McDowell räägib oma lugu, kuidas Jumala armastus leidis ta üksikuna, seksuaalselt väärkoheldu ning hüljatuna, ning muutis Joshi arvamust Jumalast ja elu mõttest. Oma tunnistusi jagavad legendaarne kõhurääkija ja koomik David Pendleton, maailma tippu kuuluv kristlasest miimik Carlos Martinez ning gospelmuusika legend Israel Houghton. Nädala raames toimuvad ka erinevad sotsiaalabiprojektid ja kaasahaarav noorteprogramm.

Kõige alus on palve

Laupäeval, 28. juulil, toimub Lilleküla staadionil kõigile Eestimaa kristlastele suunatud ning meie maa ja rahva eest palvetamisele pühendatud sündmus – Kristuspäev. Sellele eelneb üle-Eestilise palvevõrgustiku algatamine, mille raames toimuvad igas maakonnas palveseminarid, kus teenivad lisaks kohalikele kogudustele ka Tõnis Mägi ja Jaan Tammsalu. Endine Agape Euroopa juht Markku Happonen võttis tabavalt kokku Kristuspäeva eesmärgi: „Kristlaste kogunemine on avalik tunnistus Kristusest ja ühtsusest Tema järgijate seas! See on ühtsus, mis ületab erinevused konfessioonide, põlvkondade, elualade ja etniliste kogukondade vahel!"

Mis edasi?

Misjoninädala korraldajate lootus on, et Heartbeat Tallinna ning Kristuspäevaga ei saa mitte kõik läbi, vaid alles algab. Korraldusmeeskonna soov on toetada kohalikke kogudusi, et nad saaksid misjoninädalal Jumalast kuulnud inimesi võtta vastu erinevatele ristiusku tutvustavatele kursustele. Avatakse interneti kodulehekülg www.Jumal.ee, mis suunab koolitatud e-mentorite abiga inimesi kohalikesse kogudustesse. Samuti jagatakse nädala vältel Josh McDowelli raamatut "Rohkem kui Puusepp".

Meil on jagada sõnum usust, lootusest ja armastusest! Tehkem seda üheskoos, kasutades kõiki võimalusi, Jumala auks!

Rohkem infot www.2012.ee

.