„Tund, mis muudab maailma”

09/2017
Indrek Luide, KrIK rahvuslik direktor

Kui lugesin esimest korda Dick Eastmani „Tund, mis muudab maailma”, oli selge, et raamat pole sündinud läbi paljude palvest kirjutavate raamatute lugemise, vaid selle taga on ühe mehe isikliku palveelu kogemused. Lisaks olen kuulnud tema mõtteid erinevatel kogunemistel.

EKB Liidu president Erki Tamm on juba mitmeid kuid väljendanud igatsust, et ristirahvas muutuks jüngriteks. See ei ole aga iseenesestmõistetav. Oluline samm jüngriks saamisel on osadus Jeesusega ja aeg, mille me eraldame selleks igapäevaselt. Raamat on äratust saanud kirjakohast: „Niisiis te ei jaksanud ühtainustki tundi koos minuga valvata?” (Mt 26:40).

See raamat pole mitte üksnes lugemiseks, vaid on väga praktiline käsiraamat. Enamasti ei tule kristlaste palveelus esile kõik vajalik, mida peaksime Jeesust järgides silmas pidama. Tavaliselt oskame palves oma mured ja vajadused Jumalale teada anda, nagu ta seda ei teaks, aga koos Jeesusega olemine, „... et need oleksid temaga ja et ta võiks nad läkitada kuulutama” (Mk 3:14), see ei ole igapäevane.

Raamat toob esile 12 valdkonda, millele pöörata tähelepanu, et suhe Jeesusega oleks terviklik. Näiteks seda, et ma isiklikus palves Jumalale lauldes ülistust tooma peaksin, polnud ma praktikas kuulnudki. Ka „pihi” on vabakoguduslased lahkelt jätnud pigem katoliiklaste praktikaks.

Raamatut saab kasutada isikliku palveelu uuendamiseks, palvegrupi töö paremaks organiseerimiseks ja ka terve koguduse palveelu värskendamiseks.

Lisaks on saadaval sama raamatu n-ö taskuformaat „Kuidas palvetada” ja 52 õppetundi sisaldav palvele innustav õppevihik, mida saab KrIK (Kristus Igasse Kodusse) ühingult.

Külasta kodulehte: www.krik.ee ja telli endale ning kaaskristlasele vajalikku materjali!