Ordineeriti Juri Kalinin

9/2010

Kohtla-Järve Kolgata koguduse pastoriks ordineeriti Juri Kalinin. Lille tänava palvemajas nii vene kui eesti keeles jumalateenistusi pidava kahe Liidu koguduse, Kolgata ja Saaroni, 15. augusti ühist jumalateenistust juhatas vene regiooni vanempresbüter Nikolai Orehhov. Ordineerimistalituse viis läbi Liidu president Meego Remmel, kes ühtlasi pidas päevakohase jutluse karjasele.

Kätepealepanemisega teostatud ordineerimispalves osalesid lisaks nimetatutele ka ordineeritava Jumala riigi tööle Kohtla-Järvele läkitanud Narva vene koguduse pastor Pavel Vežikov ning samast kogudusest Narva-Jõesuu kogudust karjasena teenima läkitatud Pjotr Šuparski.

Koori- ja ansamblimuusikat esitasid Tallinna vene koguduse noortekoor ja selle kammerkoosseis. Teiste seas tervitas ka Kohtla-Järve eesti koguduse juhatuse esimees Argo Tallermaa, kes tõdes, et kui vene kogudus on karjase leidnud, siis eesti kogudus alles ootab palvevastust.

Jumalateenistuse lõpuosa juba ise ordineeritud pastorina juhatanud Ukraina päritolu Juri Kalinin kutsus kõiki osalejaid kiriku keldrisaalis kaetud armastussöömaaja laudade äärde.

Meego Remmel

24_Juri Kalinin Foto Ermo Jürma

.