7/2008 Liidu president Meego Remmel visiteeris Ameerika partnereid

Eesti EKB Liidul on häid suhteid ameeriklastega olnud läbi aegade. Taasiseseisvumise järel arendati viljakat partnerlust texaslaste lõuna-baptistliku liiduga. Nüüd on kujunenud tihedam koostöö rootsi taustaga baptistidega (Baptist General Conference), kes on valinud oma liikumise brändinimeks Converge (nii koondumist kui lõikumist tähistav hüüdnimi). Neid kahte vennasliitu Meego Remmel oma presidendiameti esimesel üleookeanireisil juunikuus külastaski.

Remmelil oli ka juba varasem kutse Tartu Salemi sõpruskogudusse Bryanis kui ka Shady Oaks Baptistikogudusse. Remmel seadis oma reisisihiks koguduste tasandil püsinud suhete viimise liitude vahelise partnerluse tasandile. Kohtumine Baptisti Majas Dallases päädis tõdemusega, et paari-kolme aasta perspektiivis on partnerluse taaselustumine üsnagi võimalik. Esimene samm selles suunas on astutud. Järgmisel aastal, kui eesti baptism tähistab 125. ja texaslaste abil valminud Kõrgem Usuteaduslik Seminar 20. juubelit, oodatakse külla delegatsiooni Texasest. Kui 90-ndatel oli sarnaste külaskäikude organisaatoriks täna pensionilolev vend Bill Grey (kellega samuti Remmel kohtus), siis tulevikus loodetavasti nüüdne misjonipartnerluse juht Seaberry.

Eesti Koguduste Partneritega koostööd teinud pastor Bill Ankerbergi kutsel külastas Remmel perega samuti Californiat, olles kolm päeva Whittieri koguduse külaliseks. Samuti toimusid kohtumised teiste vaimulike töötegijatega, kes ka tänavu toimetavad nii abi kui abilisi Eesti töö toetamiseks. Eraldi kokkusaamine leidis aset eesti päritolu presbüteriaani pastori Jack Loo ja vend Ankerbergiga, vahetamaks mõtteid toimiva partnerluse tuleviku üle.

Jutuajamistest ja jutlustamistest vabal ajal tutvusid Meego, Eelika, Jakob ja Laura Remmel ameerikalike vaatamisväärsustega, olgu kaasaegsed pühakojad, president Georg Bushi personaalmuuseum ja mitmed kunstigaleriid, Disneyland või Texas Rangers'ite võidukas pesapallimatš Atlanta meeskonna üle. Üheks meeldejäävamaks kogemuseks oli ekskursioon Fort Worthi dollaritehasesse. Näha omaenda silmaga, kuidas ülisalajase tehnoloogiaga loodud vesitrükkidega varustatud lina- ja puuvillasegusest kangast saavad seitsmekordse pealetrüki ja pikaajalise kuivatusprotsessi järel miljardite dollarite väärtuses rahatähed, on unustamatu elamus. Ja ometi, vaatamata täpisarvutikontrollile osutuvad mõnedki rahatähtedest vaid vigaseks praagiks, minnes otsejoones purustusmasinatesse. Viimselt langetab õigesti ja valesti valminud dollarikupüüride saatuse üle otsuse mitte tehnika, vaid kogenud professionaalisilm, võttes käibeleminekust välja iga rahapaki, kui vaid ükski rahatähtedest paistab kandvat vähepiisava ehedusega oma väärtust, sümboolikat või lipukirja: In God We Trust (Meie usaldame Jumalat). Tehasest tagasi tänavale astudes mõtles mehemeel alandlikult nii iseendale ja oma perele kui ka kõigile kaasvendadele üle Eestimaa, Ameerika, laia maailma: „Pidage seda lausa rõõmuks, mu vennad, kui te satute mitmesugustesse kiusatustesse, kuna te teate, et teie usu läbikatsumine teeb teid kannatlikuks, et te oleksite täiuslikud ja terviklikud ega oleks teis midagi vajaka..." (Jk 1:2-4).

.