Igal vallal ja külal oma kohvikutepäev

09/2015 02 viimsi kohvik
Jaana Taar, Pööningukohviku üks perenaistest

Randlased elavad mere ääres, täpsemalt Viimsis. 15. augustil pidasid viimsikad esimest korda ühepäevast randlaste kohvikutepäeva. Kokku oli poolsaarel avatud üle 50 hoovikohviku, Viimsi Vabakoguduse ühepäevane söögikoht nende hulgas. Kohvikuid oli väga erinevaid, nii et ikka igale maitsele midagi leiduks. Peamiselt pakuti maitsvaid kooke – üks parem kui teine. Pööningukohvik valis menüüsse kõigile armsad pannkoogid.

Kogudus on pannkoogikohvikuid ka varem korraldanud, aga sel korral võtsime asja suuremalt ette. Pakkusime täisteenindust igas mõttes. Eelkõige ikka selleks, et vallarahvas võiks tulla ja end kirikuhoovis hästi tunda. Kõhutäite kõrvale said huvilised ka kirikut seestpoolt uudistada.

Ebatavalise nime sai kohvik sellepärast, et kutsuda külastajaid taevale lähemale, vaatama, mis pööningul toimub, koos võimalusega pööningukraami uudistada ja kaasa osta. Toredat muusikalist vaheldust pakkus Kertu Jakobs. Ruutu 10 viis mere ääres läbi vahva improteatri töötoa. Lapsed said teha hiiglasuuri seebimulle ja niisama lustida. Tore oli tegijatel ja ligi paarisajal külastajal.

Kohvikutepäev on heaks võimaluseks avada koguduse uksed ja teenida oma kogukonda. Oleme ju teeniv kogudus tervele perele!

 

Kohila kogudus võttis ka osa kodualevi kohvikute päevast. Eestvedaja Heli Rohtla ütles, et kui tuleb 10 inimest, siis on ta rahul. Kohvikus käis 20 korda rohkem.