Sepa tänava supiköök toitis kuus aastat tuhandeid

10/2015 02 supik99k

Teisipäeval, 29. septembril tähistati pidulikult Sepa tänava supiköögi käigushoidmise viimast päeva. 1. oktoobril 2015 lõppes leping, mille alusel toitlustas SA Sõbra Käsi Eesti suurimas supiköögis tuhandeid abivajajaid, et olla toeks ja julgustuseks inimestele, kes vajasid usku uue võimaluse olemasolusse.

Supiköök asutati koostöös SA Sõbra Käsi ja Põhja-Tallinna sotsiaalhoolekande osakonnaga 2009. a septembrikuus, selleks et pakkuda abivajajatele toitlustamis- ja hingehoiuteenust. Algatust toetasid rahaliselt saksa baptistid. Eesmärgiks oli võimaldada Tallinna linnas iga päev sooja toidu jagamine puudustkannatavatele inimestele.

SA Sõbra Käsi nõukogu esimehe, Kalju baptistikoguduse pastori Erki Tamme sõnul on kuus aastat tehtud vabatahtlikku aitamistööd koos paljude inimestega erinevatest kogudustest. „Vaesust kannatavate inimeste toitlustamis- ja hingehoiutöösse on kaasatud õigeusklikke, baptiste, luterlasi, samuti mitteusulisi ühendusi, nagu naiskodukaitse, noorteorganisatsioon Serve The City, Toidupank, Oleviste Hoolekanne jt. Tallinna linn on toetanud supi tellimisel. Me oleme kurvad sellise koostöö lõppemise pärast, kuna inimesed tegid pühendumisega nädalast nädalasse tööd. Loodame, et väljakujunenud vabatahtlikule kooslusele tekivad uued võimalused, sest abivajajad meie ümbert pole kuhugi kadunud," ütles Erki Tamm.

„Kuivõrd läbirääkimiste käigus ükski Tallinna linnaosa oma piirkonda Sepa tn supiköögi tegevuse ületoomist ei soovinud, peame väga heaks lahenduseks, et meie partner Päästearmee, kes on igapäevase sooja lõuna pakkumist siiani korraldanud Tallinnas kolmel päeval, on nüüdsest valmis seda tegema viiel päeval järjest. Samuti saavad Hoolekandekeskuses toitlustamisega kaetud laupäev ja pühapäev," ütles Erki Tamm.

„Oleme tänulikud võimaluse eest kuue aasta jooksul inimesi teenida. Hea meel on selle üle, et kõige tähtsam eesmärk saab igal juhul täidetud – abivajajad saavad toidetud. SA Sõbra Käsi loodab aga vabatahtlikega alustada uute väljakutsetega sektoris, kus vabatahtlikud abikäed on vajalikud," ütles Erki Tamm.