Sotsiaalne suurmisjon Jõhvis

9/2010 Haldi ja Ruudi Leinus, Nõmme "Vabaduse" baptistikogudus

Jõhvis toimus Soome Humanitaarse Idatöö Rühma korraldusel 16.-18. juulini Sotsiaalne suurmisjon. Selleks oli paigaldatud suur, ligemale 1200kohaline telk kesklinna viadukti lähedale väga rahvarohkesse kohta. Lisaks veel laste- ja abitelgid. Töötas kaks suurt sõjaväe välikatelt.

Evangeelsetel üritustel jagasid Head Sõnumit Artur Põld, Peeter Võsu, Oleg Pronin, Vladimir Sednev, Jaakko Romu, Samuel Taipale ja Ruudi Leinus. Mitmed ütlesid oma tunnistuse usuletuleku osas: kuidas Jumal oli neid välja toonud alkoholi ja narkootikumide sõltuvusest ning muudest pahedest. Piiblitunde pidas Pekka Sartola.

.

Eraldi toimusid lasteüritused ja evangeelne noorteteenistus. Muusikaga teenisid Viktor Klimenko, Kohtla-Järve Peeteli koguduse laulurühm, Semira mustlasduett, Jõhvi Metodisti koguduse lauljad, lastekoor „Hurraa" (Helsingi vene koguduse lastekoor koostöös „Juhheiga"). Teenistusi juhatasid Hanna ja Jussi Latvala, Ruudi Leinus.

Kogu ürituse õnnestumise jaoks nägid vaeva ligemale 200 vabatahtlikku abilist Soomest.

Osavõtt oli väga rahvarohke, peajumalateenistustel oli telk täis. Oli hulgaliselt neid, kes tulid eestpalvele pääste pärast, tervise ja muude elumuredega. Kokku osales üritustel hinnanguliselt 6000 inimest. Nende päevade jooksul oli misjonitelgi piirkonnas üllatavalt rahulik, kuigi kuulajate hulgas oli palju elu hammasrataste vahele sattunud inimesi.

Misjoni ajal jagati 1000 uhiuut beebipakki kõige vajalikuga lapse kuni aastaseks saamiseni. Lisaks 4000 toidupakki, kartuleid, igasuguseid abivahendeid (500) puuetega inimestele ja haiglatele. Ürituste vaheajal jagati suppi ja ühepajatoitu, kohvi, võileibu ja pannkooke.

Kohapealseks suureks abiliseks oli Jõhvi Metodisti koguduse pastor Artur Põld. Tervituse ja tänusõnad ütles avateenistusel Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar. Kõik üritused olid kakskeelsed: vene- ja soomekeelsed. Tõlkidena aitasid sõnumi kuulajatele mõistetavaks teha Vera Garbali, Haldi Leinus, Andres Koskelainen, Jura Timofejev. Tõlkidel oli palju tööd mitte ainult laval esinejate tõlkimisel. Inimesed tunglesid ka soomlaste ümber, soovides nii hingeabi-nõustamist kui välja öelda oma muid vajadusi.

Kogu ürituse õnnestumise jaoks nägid vaeva ligemale 200 vabatahtlikku abilist Soomest. Tuli üles panna telgid, korraldada valvet, jagada abi, kindlustada turvalisust ja palju muudki, sealhulgas valmistada ja jagada toitu.

Südamlik tänu Jussi ja Hanna Latvalale, kes on pea 20 aastat toonud Eestisse ja eriti Ida-Virumaale mitmesugust humanitaarabi, seal hulgas aidanud remontida Vana-Ahtmes mahajäetud lasteaia Kohtla-Järve Peeteli kogudusele kauniks palvekojaks. Sellest humanitaartööst sai alguse Kohtla-Järve Lootuse kogudus.

Jumal õnnistagu jätkuvalt kõiki Humanitäärinen Idäntyö RY juhte ja abilisi, kes olid kogunud kaupa, aidanud selle toimetada 400 km kauguselt Vaasa lähedalt Ida-Virumaale; neid, kes annetasid eurosid, et osta laevapileteid, autodele kütust ja katta muud kulud.

Oleme väga tänulikud võimaluse eest kaasa aidata Suurmisjoni õnnestumisele. Võisime rõõmustuda koos abisaajatega ja palvetada inimeste vajaduste pärast.