Miks Kutse Kool?

09/2014 23 teema ara
Einike Pilli, Kutse Kooli programmijuht

Oleme harjunud, et kooli nimes ja sisus kajastub, mida seal õpetatakse. Matemaatika ja usuõpetus, majandusarvestus ja piibliõpe. Uues, õppijale rohkem tähelepanu pööravas lähenemises on hakatud aga küsima: mille jaoks me õpime? Ja sõltuvalt vastusest sellele küsimusele ehitatakse üles õppekava ja valitakse õppemeetodid ja -vorm. Kusjuures tänapäeval usutakse üha enam, et õppimisel „vorm ongi sisu".

Oma kutsumuse leidmine Jumala ees ja inimeste keskel ning selle teostamine meeskonnas on elu üks olulisemaid eesmärke.

Kutse Kool on kokku pandud veendumusega, et oma kutsumuse leidmine Jumala ees ja inimeste keskel ning selle teostamine meeskonnas on elu üks olulisemaid eesmärke. Jumala riik saab levida vaid Jumala rahva kaudu. Selle jaoks on vaja õppida koos tundma Jumalat, Piiblit ja iseennast. Kutse Kooli õpe koondub inspiratsiooni ja mõtteainet pakkuvate teematervikute ümber, mida õpetatakse läbi Piibli tekstide, koolitajate kogudusliku kogemuse ning arutelu. Teemade keskmes on Jumal ja tema tegutsemine ning küsimus, milline on meie roll tema riigi töös.

Lisaks saavad kolmel korral meeskonnad kaasa materjali, mis aitab ühte kõige olulisemat kutsumuse õppevahendit – Piiblit – paremini mõista. Ise, koos oma meeskonnaga ja vajadusel mentoriga materjali kallal töötades õpime panustama.

Materjali esimeses osas on ülevaade Piibli kümnest osast ning järgemööda kõigist raamatutest. See aitab Piiblit lugedes paremini tekstist aru saada ja mõista, mida see meie elu ja kutsumuse jaoks tegelikult tähendab. Teine osa keskendub Uuele Testamendile ning Jeesuse elule ja õpetusele Jumala riigi ülesehitajana. Kolmas osa võimaldab õppematerjali abil süveneda ühte valitud Piibli osasse põhjalikumalt ning seda siis hiljem teistele tutvustada.
Viisime hiljuti EKB Liidus läbi 66 vastanuga (31st kogudusest) uuringu. Küsisime, mis on aidanud kõige paremini õppida tundma Jumalat ja teenima kaasinimesi. Üheks peamiseks vastuseks olid kogemused, kus me ei saa ise hakkama ja vajame Jumala abi. Seepärast on õppekavas meeskondlik jõulude-eelne projekt, mis on suunatud kogukonnale. Parimaid projekte saame toetada. Väga palju õpitakse ka läbi Piibli lugemise ja palvete. Ning eeskujud on tähtsad. Oleme püüdnud kõiki neid elemente Kutse Kooli õppes kasutada.

Kui sa tunned, et Jumal on sind kutsunud oma riigi tööle, aga üksi on kõhe ja sa ei tea, kust alustada, siis kutsu sõber või paar kaasa ja tulge koos õppima. Meeskonna liikmed võivad olla erinevate eelduste ja andidega, samuti eri pikkusega usulise kogemusega. Ühe meeskonnana osaletakse algusest lõpuni.

Mitmed meie liidu kogudused on oma meeskonnad juba registreerinud. Esimene session toimub oktoobri alguses. Rohkem infot leiad http://www.ekklesia.ee/toeoeharud/piiblikool või kirjutades See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.