Kõrgem Usuteaduslik Seminar – 20

6/2009 Toivo Pilli, KUS rektor

Kõrgema Usuteadusliku Seminari taasavamise 20. aastapäeva tähistati 23. mail 2009 Tartus Annemõisa 8.

Aktus-jumalateenistusel laulis külaliskoor Rootsist, viiulil ja klaveril musitseerisid Tiina Kivastik ja Katrin Pai. Jutluse pidas EKB president Meego Remmel, kes kõneles jätkusuutlikust tulevikunägemusest – tõest ja armastusest – kui seminari tegevuse põhiväärtustest. Jumalateenistusele lisas värvi umbes 80 pildist koosnev powerpoint esitlus seminari 20-st aastast. Jumalateenistust juhatas rektor Toivo Pilli, kes andis Peeter Roosimaale üle EKB liidu ja seminari tänukirja – tegevuse eest 20 aastat tagasi seminari esimese rektorina.

Tervituse tõid dr Tony Twist (Austria, TCM), prof Riho Altnurme (Tartu Ülikooli usuteaduskond) ja Kerstin Kask (Usuteaduse Instituut). Vahetult pärast jumalateenistust esitleti Ain Riistani ja Andres Saumetsa toimetatud artiklikogumikku "Et sinu usk otsa ei lõpeks". Lõunal toimus vilistlaste kohtumine, mida juhtis valitud rektor Margus Kask. Õhtuse aiapeo käigus toodi tervitusi ja räägiti seminariga seotud juhtumusi ja mälestuskilde. Aiapeo taustaks mängis elektrikitarril seminari vilistlane Marek Talts. Algava vihmasaju tõttu läksid osalejad siseruumidesse – seminari kohvikusse. Seal jätkusid sõnavõtud sundimatus ja soojas õhkkonnas. Lauldi esimese kursuse kirjutatud „seminari hümni". Rektor Toivo Pilli rõhutas, et seminari ega seminari üliõpilasi ei määratle lihtsalt praegune hetk, vaid see, kelleks nad võivad saada – Jumala abiga ja oma kutsumust täites.

Kokkuvõtteks: seminari juubel oli kordaläinud ja rahvarohke. Tony Twist kinnitas valmisolekut jätkuvaks koostööks seminari ja TCM vahel. Osales märkimisväärselt palju vilistlasi. Vilistlastega tuleks kontakte kindlasti süstemaatilisemalt hoida, kui seni tehtud. Pereraadio ja Raadio 7 tutvustasid seminari juubeli eel seminari tööd ja tegevust laiemalt, nii et üritusel oli ka avalike suhete tugevdamise ülesanne.