Andrease liikumine – palveta juba praegu päästele tulevate lähedaste eest!

2/2009 Indrek Luide, Tallinna Elava Kivi vabakoguduse pastor

Andrease liikumine – palveta juba praegu päästele tulevate lähedaste eest!

Enamik inimesi võtab Kristuse vastu tänu sugulaste, sõprade või tuttavate hoolele. Just nagu Jeesuse jünger Andreas, kes tõi Jeesuse juurde algul oma venna, siis ühe lapse ja hiljem inimesi eri rahvustest – nii saab igaüks meist tuua Lootuse festivalile kaasa oma sõpru ning nende inimeste eest juba praegu iga päev palvetada.

.

Sõprade leidmine ja sõpruse loomine ei ole kerge. Sõbra märkamine, temaga koostegemine ning sõpruse järjepidev hoidmine ei ole kerge. Sõbrale evangeeliumi kuulutamine on aga veelgi suurem väljakutse, see väljakutse on esitatud kogu tänasele kristlaskonnale.

Mõningatel andmetel on Eesti kogudustes liikmeid konfessioonide peale kokku veidi üle viiekümne tuhande. Liikmelisus aga ei pruugi veel tähendada aktiivset teenistustel käimist või sisulist koguduseliikmeks olemist. Andmed ütlevad, et koguduste jumalateenistustele koguneb veidi alla 15 000 inimese. Meie, need 15 000, saame isiklikult igaüks otsustada ning anda panuse, et Eestimaa ei liiguks kaosesse ja pööraks oma arengu tõusule.

Selleks, et midagi tõeliselt muutuks, peaks igaüks meist hakkama tegutsema mobiliseeritult, alustades ringi vaatamisest oma „vastutuspiirkonnas". Millised inimesed meie ümber on? Kas meie naabrid, töö-, õpingu- ja hobikaaslased, sugulased jt on juba kristlased? Just nii leiame need kuni 12 isikut, kes saaksid olla meie eestpalve lasteks.

Järgmine samm on teatud mõttes lihtsam, meil kõigil tuleb hakata nende isikute pärast iga päev palvetama. Vaadata nende inimeste pärast üles ja lihtsalt päev päeva kõrval tuua nad Issanda ette. Kui „anda" oma päevast igale Andrease kaardil olevale inimesele 1 minut, kuluks selleks vaid 12 minutit! 12 minutit evangeelsele palvele päevas!

Kolmas samm on väga praktiline. Tõeliselt südamest tulenev tegevus: sõpruse jagamine, suhete arendamine nendega, kelle eest palvetad. Võimalusi on palju! Me võime teha, mida tegi Jeesus: kutsuda neid, kes soovisid teda tunda, oma koju. Pakkuda neile lõunat, õhtusööki ja isegi ööbimisvõimalust (Jh 1:39). Olles Jeesuse järgijad võtame lihtsalt malli ja teeme samuti. Või ka minna koos sportima, kunsti tegema, matkama jne. Kindlasti on oluline kutsuda oma sõpru koguduse üritustele ning loomulikult pikemas perspektiivis kutsuda neid 29.-31. mail toimuvale Lootuse festivalile, Tallinnasse Saku Suurhalli.

Andrease liikumise ja Lootuse festivaliga seotud tegevused on kaugele suunatud investeering. Ja me ei tohiks lakata palvetamast, kuni kõik meie Andrease kaardil olevad inimesed on andnud oma elu Jeesusele. Veelgi enam! Kui sinu kaardil olevad isikud on saanud Jeesuse lasteks, siis sina oled järgmise 3,5 aasta jooksul nende toetaja.

Oleme nagu Andreas ja julgustame selleks olema ka kõiki kaaskristlasi!

Kõik Lootuse festivaliga liitunud kogudused peaksid olema saanud kätte „Andrease liikumine – too sõber kaasa!" palvekaardid täiskasvanutele, noortele ja lastele. Palume neid levitada! Materjal on trükituna ka Teekäija sisekaanel, lõika välja, täida ja toimeta oma kogudusse.

Palume Andrease-kaartide ärarebitavad osad kokku koguda ning toimetada need Lootuse festivali kontorisse (Tartu mnt 63, Tallinn). Kogutud kaartide alusel koostame ühise Eestimaa palvekaardi ning toetame palvetega iga üksiku isiku eespalvetajat.

Kui koguduse liikmete sõbrad on valmis tulema Lootuse festivalile, palume nende nimed kirjutada vastavasse koguduse andmebaasi – nimi, telefon, mis päeval osaleb jne. Andmed palume koguda koguduses kokku ning vastavalt vajadusele tellida festivali kontori kaudu Tallinnasse sõitmiseks buss(id).

Info ja lisamaterjalide tellimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel +372 566 26179.