Palvetage Ukraina eest!

02/2015

Ukraina baptistiliidu president Valery Antonuk kirjutas kaaskristlastele laias maailmas, et neile oli 2014. aasta „suurte väljakutsete ja süngete kogemuste aeg." Raskuste keskel osalesid ukraina kogudused ühiskonna teenimisel nii eestpalves kui ka praktiliselt. Oma pöördumises tänab Antonuk ukrainlaste peale mõelnud inimesi üle maailma. „Teie toetus innustas meid sel lähiajaloo kriitilisel hetkel oma rahva heaks „müüripraos seisma". Palvetasime koos teiega oma riigi eest. Ja Jumal on koguduse palveid kuulnud. Teame, et vaid hea võidab kurja ja Jumal on oma kohtumõistmistes õiglane."

Ta tunnistab, et „olukord Krimmis ja Donbassis teeb rahvale suurt valu. Sõda on toonud me peredesse kurbust, millest keegi pole jäänud puutumata." Donetski ja Luganski evangeelsetest kogudustest 150 kuuluvad Evangeelsete Kristlaste ja Baptistide Liitu. Paljud kristlased pidid lahkuma ähvarduste ja tagakiusu tõttu.

„Enam kui 10 000 põgenikku leidis varjupaiga Ukrainas, kristlaste kodudes, kirikutes, kristlikes laagrites, misjoniseltsides, piiblikoolides, seminarides. Kohalikud baptistikogudused kogusid üle 120 tonni toidu- ja muud humanitaarabi ning toetasid rahaliselt. „Euroopa ja USA vendadelt-õdedelt saime rahalist abi ja 45 tonni rõivaid, toitu jpm. Ligi 70 konfliktipiirkonda jäänud pastorit jätkavad tööd Ida-Ukrainas. Nende pered on saanud rahalist abi, kuna neil puudus töö ja elukoht, osa neist pidid ka kodukogudustest lahkuma. Sõjatandril pakub kaplaniteenistus vaimulikku ja psühholoogilist abi. „Sellele tööle on ohtlikemates paikades pühendunud kümned pastorid," loetleb Antonuk.

„Ukraina kristlased jätkavad palvetamist ja teenimist usus, et Issand juhib oma kogudust ja tegutseb meie kaudu kaasaja raskeimal perioodil. Palun palvetage jätkuvalt Ukraina eest, et toetada neid, kes seisavad Jumala poolel, et nende teenistus ja kutsumine – iga inimhinge päästmine – oleks viljakas. Usume, et Jumal parandab Ukraina sõjahaavad ja kaitseb meie maad," ütleb Antonuk ning lõpetab: „Palume, et Issand avaks Saatana propagandast pimestatud inimeste silmad, et lõppeks röövellik agressioon, rahvusliku vaenu külvamine ja vere valamine Ukrainas."