Loova südame avamine

03/2018 27 n6itusepilt
Külli Hansen, ARTEST+ toimkonna juht

Laupäeval, 3. märtsil toimus Tallinna metodisti kirikus konverents „Loova südame avamine”. See oli teine ARTEST+ võrgustiku ehk Eesti Evangeelse Alliansi all tegutseva loomeinimeste toimkonna korraldatud konverents. Kui esimese eesmärk oli saada kokku ja julgustada kristlastest loomeinimesi omavahel suhtlema, siis seekord räägiti loomisest kui protsessist.

Kui Looja midagi loob, on tegemist looduga ja kui inimene loob, siis on tegemist loominguga.

Loe edasi: Loova südame avamine

MILLISED PÜHAKOJAD ON PILDIL?

02/2018

Vastused saata ajakirja toimetajale: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Õigesti vastanute vahel (tähtaeg 12. mai) loositakse kutse Teekäija hommikusöögile, mis toimub 9. juunil 2018 Eesti EKBK Liidu suvefestiavalil.

Loe edasi: MILLISED PÜHAKOJAD ON PILDIL?

Pastoriprouade jõuluroad

20 hapukoorekook12/2017

Hapukoorekook
Angelika Kakko, Suigu kogudus

Koogipõhja jaoks vahusta 125 g toasooja võid ja 1 dl suhkrut, lisa segades 1 munakollane, 2 sl hapukoort ja 1 tl vanillisuhkrut ning veidi soola, lõpuks 2 dl jahu 1 tl küpsetuspulbriga. Küpseta 200-kraadises ahjus 15 minutit.
Kuni alus küpseb, valmista kate. Selleks vahusta 3 munakollast 1 dl suhkruga, lisa 600 g hapukoort ja 2 sl tärklist ning sega ühtlaseks. Lõpuks lisa 4 vahustatud munavalget ja sega õrnalt. Vala küpsenud põhjale. Küpseta 200-kraadises ahjus 15 minutit ja 160 kraadi juures veel pool tundi. Lase aeglaselt jahtuda.

Loe edasi: Pastoriprouade jõuluroad

Teekäija jõuluajakiri 2017

11/2017

Jõuluajakiri valmib 3. advendiks. Teekäija 12.2017 erinumbrisse on kogutud jõulujutt, -jutlus, -laul, -luulet, -retsepte ja -ristsõna. Oma jõulumõtteid ja -elamusi jagavad tuntud inimesed, kirjutatakse kirgastavatest heategemistest, lastest ja Jeesuse siia maailma sündimise tähendusest. Kristlikku sõnumit kandev värvitrükis sobib jõulutervituseks nii noorele kui vanale.

Jõulunumbri (lisa)tellimused palume vormistada 11. detsembriks pangaülekandega: Eesti EKBK Liit, EE732200001120064572 (selgitusse: oma nimi, aadress, jõulunumber, tellimuste arv).

Hinnad:
üksiknumber 3.00 eurot
üle 10 lisatellimuse 2.50 eurot/tk
Tellimus jõustub peale ülekande laekumist.

Kaie maalid kaunistavad kirikuseinu

11/2017 02 kaie kylli
Külli Hansen, Salemi kiriku näituste kuraator

Tartu Salemi kirikus on kuni 23. novembrini avatud kunstnik Kaie Luige maalide näitus. Räägin Kaiega maalimisest, kunstist, usust ja tema näitusest.

Kaie on Tartu Ülikooli haridusega maalikunstnik. Ta on kristlane, kelle lapsepõlv möödus Tartu Kolgata koguduse vanas majas Tähe tänaval. Seal käis ta ka pühapäevakoolis ja õppis tundma Piiblit.
Täna on maalimine Kaie jaoks tegevus, milleta ta ei saa elada. Tal on sisemine vajadus ennast värvide kaudu väljendada ja muuta nähtavaks pilte, mis tema pähe tekivad. Tema igapäevatöö ongi maalimine ja lastele kunsti õpetamine.

Loe edasi: Kaie maalid kaunistavad kirikuseinu

Õlimaalid toaseinal jutustavad elavast usust

02/2016 27 ristim valklas
Harli Jürgenson, Tartu Salemi baptistikogudus

Minu abikaasa osales aastal 2013 Valkla mererannal varahommikusel ristimisteenistusel ja sai sellest kustumatu elamuse. Kuna Piret tegeleb maalimisega, valmis tal sellest sündmusest kõnekas taies. Pildil ristib Valkla baptistikoguduse pastor Aldo Randmaa oma ema, kes kaalus oma otsust kaua, aga kelle tunnistus ja lahtisidumine maailmast olid seda sügavamad.

Alati, kui mu pilk meie elutoa seinal sellel pildil peatub, meenutan nii enda kui paljude kaasvendade-õdede elu pühalikku suurtundi.

Vabakoguduslik ristimine on küllaltki omanäoline. Tegemist on oma usu teadliku tunnistamisega, isikliku valikuga – järgida Kristust, saada tema koguduse liikmeks. Ühele inimesele saabub see selgus kiiresti, teisel küpseb kuid või aastaidki. Ristimine ei ole ju ainult väline, avalik toiming. See valik puudutab inimest esmalt sügavamas sisemuses. See on meeleparanduse teekond, kus tunnistatakse oma senise elu pankrotti ja hüütakse appi Päästjat Jeesust. Ristimises palutakse Issandalt puhast südametunnistust ja väljendatakse oma tahet olla ustav Uue Testamendi õpetusele ning elada ka surmani Pühakirja õpetuse ja Püha Vaimu juhtimise järgi.

Loe edasi: Õlimaalid toaseinal jutustavad elavast usust