Ilus päev Pärnus

2/2010 Tiit ja Aili Niilo, kõigi kutsutute nimel

02. veebruaril toimus Pärnus kauaaegsete vaimulike töötegijate kokkusaamine. Oli väga-väga ilus päev! Meid oli kokku üle Eesti 40 inimest. Olid pastorid abikaasadega ja ka lesed, kelle pastorist abikaasad juba taevas.

Päevakava oli päris tihe:

1) küünlapäeva jumalateenistus Immaanueli palvelas. Juhatas v. Joosep Tammo, jutlustas v. Meego Remmel. Küll oli hea jutlus!

2) Saalemi palvela, juhatas v. Kalju Põldroos. Koguduse ajaloost ja taastamisest tegi sisuka kokkuvõtte v. Voldemar Kaasik. Saalemi palvelas oli kaetud imekena lõunalaud. Aitäh perenaistele!

3) Sool ja Valgus koguduse külastamine. Koguduse tööst andis ülevaate v. Kristjan Allikas jt.

4) Peeteli palvela, kus on venekeelsed teenistused. Meile ütles vaimuliku sõna pastor v. Valeri Vetšerkovski. Seal on praegu juurdeehitus ja remont kõrvalruumides.

5) Lõpuks sõitsime läbi Samaaria keskusest. Seal on leidnud paljud joodikud ja narkomaanid endale sooja vastuvõtu. Mitmed on saanud paremad mõtted ja võtnud Jeesuse vastu oma südamesse. Seal on väga tänuväärne töö.

Suur tänu igale kogudusele, kus meid nii südamlikult vastu võeti! Jumal õnnistagu väga neid paikasid! Meie vanad Jumalariigi töötegijad oleme väga tänulikud sellise toreda päeva eest!

Eriti armas on, et eesotsas on 3 noort venda: v. Meego Remmel, v. Viljar Liht ja v. Erki Tamm. See on imeline ja armas, et nad hoolivad ja peavad lugu vanadest. Väga tore oli, et v. Viljaril oli kitarr kaasas ja sai lauldud igal pool vanu laule. Hea oli kuulda noore venna Meelis Kibuspuu ettekannet, kes on EEKBL-Valduste OÜ juhataja.

Oleme südamest tänulikud Jumalale, et Ta on kinkinud meie vendluse etteotsa nii ustavad ja tõsiselt vaimulikud vennad.

Mis meil vanadel jääb muud üle, kui jõudumööda teha veel Jumalariigis midagi kasulikku ja eriti palvetada töötegijate ning kasvava põlvkonna eest, et nad ei väsiks ega tüdiks!

Suur tänu veelkord v. M. Remmelile, v. V. Liht'ile ja v. E. Tammele teie suure armastuse ja südamesoojuse eest!

Jumal teid väga õnnistagu koos peredega! See päev ei unune kunagi meie meelest.

„Aga minu õnn on, et ma olen Jumalale ligi..." (T. laul 73:28).