„Mis teha, kui meie muusikamaitsed on vastakad?“

09/2015

Vastab Karita Kibuspuu

Küll on tore, et Jumal on loonud meid erinäolisteks! Kui abikaasa oleks täpselt minu nägu ning talle meeldiksid ainult samad asjad ja tegevused kui mullegi, oleks abielus värve ja vürtsi palju vähem.


Abikaasade sarnased põhiväärtused ning ühine nägemus elu põhiküsimustes soodustavad kindlasti omavahelise läheduse kasvamist. Kuid muusikamaitse, nagu ka hobide eelistus või omandatud eriala, ei kuulu elu põhiväärtuste hulka. Abikaasal abielusuhtes iseendaks jääda lubamine on üks ligimese austamise keerukatest vormidest. Kui aga muusikamaitsed on nii vastandlikud, et kumbki kohe üldse teise lemmikuid ei kannata, võib oma lemmikmuusika kuulamiseks kasutada iseolemiseks mõeldud aega (kui abikaasat parajasti läheduses pole). Ühises elutoas tegutsedes saab pähe panna kõrvaklapid ning kontserdile kaasa kutsuda sõbra, sugulase või lapse.

Kui teineteise muusikamaitse kõigest hoolimata pingeid tekitab, tasub korraks maha istuda ja ühiselt küsida: „Mis toimub meie suhte sügavamatel tasanditel?" Mõnikord võivad pealtnäha lihtsa vastuolu all peidus olla hoopis tõsisemad probleemid.

Kui sul on küsimusi artikli või suhete teemal üldisemalt, on neile valmis vastama psühholoog ja üks suhtematerjali „Tahan Sind hoida" autoritest Karita Kibuspuu. Oma küsimused palun saata aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Küsijate anonüümsus on tagatud.