Võrkpallipäev Kehras

7-8/2010 Eenok Palm, Kehra koguduse pastor

Juulikuu viimase päeva hommikul vurasid mitmed autod Kehra suunas. Eesmärk kõigil üks – Kehra koguduse maja. Täpsemalt maja tagune muruplats, kuhu oli maha märgitud kaks võrkpalliväljakut. Järjekordne turniir Kehra koguduse karikale oli algamas.

Kena traditsioon ja õige õpetus ütleb, et võrkpallipäeva tuleb pidada augustikuu esimesel laupäeval, aga kuna sel ajal on Kehra kogudus hõivatud inglise keele kursusega, siis leidsime esimese vaba laupäeva nädal aega varem.

Esimest korda Kehrasse tulijatel kipub olema raskusi koguduse maja leidmisega. Nii ka seekord. Viimane võistleja vajas korduvalt mobiili teel juhtnööre ja viimaks läks üks kaasvõistleja talle teeristile vastu, aga kohale ta sai ja võistlus võis alata. Kell oli tiksunud juba üle kümne.

Noorte Meeste Kristliku Ühingu poolt möödunud sajandil alustatud kena traditsiooni võiksid edendada paljud kristlikud kogudused.

Kõik võistkonnad olid seekord Põhja-Eestist, peamiselt Tallinnast ja Tallinna ümbrusest. Iga võistkond pidi esindama mingit kogudust. Kokku sai kena kirju hulk: Tallinna kogudusi oli esindatud 5 (Allika, Nõmme, Oleviste, Missio Dei ja EMK Tallinna kogudus), Harjumaalt 1 (Kehra) ja Raplamaalt 1 (Kohila).

Kuna võistkondi registreerus 7, siis oli see just selline piiripealne hulk, kus kõik said kõigiga mängida. Möödunud aastal, kui võistkondi oli 12, tuli nad jagada alagruppideks ja nii said mõned võistkonnad mängida ainult 3 mängu ja seejärel nukralt koju minna. Seekord oli siis kõigil 6 mängu ja süda rahul.

Võistkondade tase ei olnud oluliselt erinev ja seetõttu olid mängud küllaltki tasavägised. Kuna reegliks oli, et võitja peab saama 2 geimivõitu, siis läks mitu mängu 3-geimiliseks.

Nagu eelpool öeldud, toimusid mängud kahel väljakul, mistõttu jagus ka pealtvaatajaid ja kaasaelajaid. Mõnel võistkonnal olid ka mõned pereliikmed kaasas. Üks noor naine, kes eelmisel aastal võistles, oli tulnud seekord koos oma mõnekuuse beebiga. Koos abilistega osales võrkpallipäeval üle 60 inimese.

Et selline suur hulk rahvast ära ei nõrkeks, keetsid perenaised lõunaks maitsva supi, mis sööjate poolt rohke tänu ja tunnustusega vastu võeti.

Natuke peale kella 18 oli võistlus läbi ja turniiritabel täidetud. Seda võib vaadata Kehra koguduse kodulehel www.kehrakogudus.ee. Võidu ja karika pälvis võistkond ArtLink. Nemad olid võitnud ka 2008. a. Eelmise aasta võitja, võistkond Olge Lahked, jäi seekord teiseks ja uustulnuk Nõmme sai viimase auhinnalise, s.t kolmanda koha. Järgmised kolm kohta said sama palju punkte, aga erinev geimide vahe pani asjad kenasti paika. Kehra võistkond, kes neljandaks jäi, tunnistas järelvestluses: „Liiga palju palle andsime ära."

Aitäh Taevaisale ilusa kuiva ilma eest!

Lõpetuseks üks põhimõtteline küsimus: miks ma nõustusin osalema Kehra võrkpalliturniiri korraldamises? Vastus selline, et kuna Jumala sõna ütleb, et „ihulikust harjutusest on pisut kasu" (1Tm 4:8), siis on mõistlikum tegelda võrkpalliga, kui sohva peal lösutades Jabulani tagumist vaadata. Ja kui kristlikud kogudused Noorte Meeste Kristliku Ühingu poolt möödunud sajandil alustatud kena traditsiooni ei edenda, siis kes seda peaks tegema?

Järgmine võrkpalliturniir Kehras on plaanis 6. augustil 2011. Seniks usinat harjutamist!

Fotod Alland Parman

2_IMG_3655: Järgnevat lööki pidurdaks vaid blokk.

2_IMG_4175: Mängurõõmu ja higi jätkus kogu päevaks.

2_IMG_3765: Võitjate autasustamine.