Pastorite naiste lõõgastuspäevad Kuressaares

3/2010

Annely Veevo, Palade Priikogudus

Liidu naistöö juhid korraldasid 12.-13.veebruaril Kuressaares Lääne-Eesti ja saarte pastorite abikaasade lõõgastuspäevad. Algul plaanisime Hiiumaalt osaleda kahe autotäie rahvaga, kuid pärast erinevaid põhjusi jäi meie seltskond neljaliikmeliseks. Meie minikoosseisu kuulusid Silvi Lige, Ellen Tüür, Jaana Jaanus ja Annely Veevo.

Kõik oli ilus selle hetkeni kui ilm ära keeras. See juhtus 12. veebruari ennelõunal. Olime tahtnud oma seltskonnaga Hiiumaalt hakata varakult liikuma, et jõuda õigeks ajaks Saaremaale. Mööda jääteed. Saabuv tuisk aga sulges kõik jääteed. Andsin oma kaaslastele teada, et start on tund aega varem ja läheme praamile. Ostsin internetis piletid ära ja kiirustasime sadamasse. Kui kohale jõudsime, polnud praami kuskil. Sadamakapten ütles, et sellel kellaajal pole praami graafikuski. Kummaline küll, et laevakompanii müüs internetis pileteid laevale, mida polnud. Meil soovitati minna jäätee otsa vaatama, kas saab üle. Tegimegi nii. Meie soov Saaremaale saada oli suur. Jäätee otsas oli ootamas 9 autot, meie koos nendega. Olgugi, et tee oli ametlikult suletud, alustasime autodega sõitu Saaremaa poole. Meie ees sõitis traktor, kes lükkas teed lahti. Lõpuks jõudsime õnnelikult kohale.

Pärast pikka sõitu olime parasjagu väsinud ja näljased. Siioni kirikus ootasid meid ees rõõmsad naised äärmiselt maitsva õhtusöögiga. Nad olid veidi mures olnud meie seikluste pärast. Nüüd olime kõik koos ja võisime ühiselt Jumalat tänada! Janice Viinalass ja Agnes Böning olid palju vaeva näinud, et need kaks lõõgastuspäeva korraldada. Olime neile väga tänulikud, sest kes pastorite naiste peale muidu ikka mõtleb.

Pärast õhtusööki läksime Rüütli SPAsse, kus saime üksteisega tuttavaks ja rääkida ära nii mõnedki jutud. Polnud me ju kõik omavahel eelnevalt kohtunudki. Päev lõppes õhtupalvusega Siioni kirikus. Seal sai iga osaleja ennast lühidalt teistele tutvustada ja üksteise eest palvetada.

Järgmine päev algas ülistuse ja palvega, millele järgnes seminar Einike Pilli juhtimisel. Teemaks oli: „Kuidas aidata probleemseid abielupaare koguduses?" Tegelikkuses kujunes seminari teema hoopis selliseks, kuidas tulla koguduses toime probleemsete inimestega. Mitte ainult abielupaaridega. Võime ilmselt kõik tõdeda, et inimesed pole ühesugused. Mõnega on lihtsam suhelda, teisega jälle raskem. Nii on ka kogudustes. Läbi kogemuste jagamise saime julgustatud, et probleemid on sarnased ja me pole üksi.

Seminaride vahepeal said osalejad käia läbi palveteekonna. Kirikusse olid märgitud rajad, mida mööda palveteekond läks. Iga peatuspunkti juures oli aega sõnumi üle mõtiskleda ja palvetada.

Kui hiidlastega võtsime suuna tagasi Hiiumaa poole, olime üritusega väga rahul. See oli toonud meid välja igapäevasest rutiinist, oli andnud meile vaimulikku tuge ja julgust ning suurendanud omavahelist ühtsust. Lõõgastuspäevi on pastorite naistele väga vaja. Naised on meestele tagalaks. Kui kodus on kõik korras, on mehel ka pastorina tavaliselt asjad korras.

Aitäh liidu naistöötegijatele, et nad sellise ürituse korraldasid! Aitäh Ohio koguduse naistele Ameerikas, kes üritust sponsoreerisid! Kuna idee on väga hea, võiks korraldada ühe ühisürituse kõikidele liidu pastorite naistele. Usun, et kui need naised üksteisega tuttavaks saavad ja kokku hoiavad, muutub ka meeste töö tugevamaks.

5129 pildil - osalejad seminaril arutlemas, kuidas tulla koguduses toime "raskete" inimestega.

5136 pildil - Janice Viinalass ja Agnes Böning tänamas tublisid kokkasid.

.