Baptistid abis naftareostusega võitlemisel

6/2010 BWA-News

Ameerika Louisiana osariigi baptistid tõttasid appi Mehhiko lahe suure naftareostuse tõrjumisel. Õnnetus sai alguse 20. aprilli plahvatust ujuval naftaplatvormil ja reostus ähvardab mitmeid osariike, sealhulgas ka Louisianat ja Missisipit.

Puuraugust, mis asub umbes 1,6 kilomeetrit allpool merepinda, voolas takistamatult miljoneid galloneid naftat, mis ähvardavad soid, märgalasid ja ürgset loodust. Paljud kogukonnad on silmitsi looduskeskkonna jäädava reostusega. Kala-, kreveti- ja turismitööstused on samuti ohus.

Baptistid koostasid kaldajoone eelneva puhastuse plaani, mis tähendas, et enne kui nafta 5. juunil Cameron Parish' rannikule jõudis, koristati rannikult looduslik ja inimeste poolt mahajäetud prügi, kuna pärast naftaga kokku saamist oleks selle koristamine veelgi raskem.

Live Oak baptistikogudus Terrebonne Parishis pakkus endale kuuluvaid rannikukrunte, kus BP poolt palgatud töötajad said valmistada ette avamerele paigaldavaid tõrjepoome, et vältida kaldajoone kahjustamist.

Inimesed kogukondades, mida reostus on juba puudutanud või mida see arvatavasti mõjutab, on hirmul. "Kui suletakse krevetitööstus ja ka naftatöötlemise, siis mõjub see meile laastavalt," ütles Live Oak'i pastor Tommy Bellon. "Kui meid tabab veel troopiline torm või orkaan, siis arvatavasti tegeleme me nende hiigelkahjudega väga kaua."

"Meeleheitlik olukord ohustab nende elu, kultuuri ja toimetulekut," kirjutas G. Reid Doster, Louisiana Cooperative Baptist Fellowship (CBF) koordinaator. "See on kõik, mis neil kunagi on olnud, ja võimalus sellest ilma jääda on ilmselgelt traumaatiline."

Louisiana baptistid pakuvad ka koolitust kriitilise juhtumi ajal stressiga toimetulekuks ning kriisinõustamist. Doster ütles: "Selline koolitus võib osutuda tõhusaks viisiks katastroofi ennetamisel ja panna inimesi rohkem panustama katastroofi tõrjesse."

Bellon vihjas, et inimesed vajavad kannatada saanud piirkondades "hoolivaid kristlasi, kellel on kriisinõustamise oskusi ja kes on lihtsalt olemas, et väljendada Jumala armastust kaastundliku ärakuulamise kaudu."