Baptisti Maailmaliit nimetas ametisse uue direktori

03/2012 Helle Liht

Baptisti Maailmaliit (BWA) valis oma abiorganisatsioonile (BWAid) uue direktori. Mitmete kandidaatide hulgast valiti välja Rothangliani Rema Chhangte, kes praegu töötab Ameerika Baptisti Sisemisjoni Myanmari põgenike programmi koordinaatorina. Otsus tehti avalikuks BWA juhatuse märtsi koosolekul Washingtoni lähedal Falls Churchis. Chhangte alustab tööd uues ametis 1. augustil 2012, kui BWAid praegune direktor Paul Montacute väljateenitud pensionile jääb.

Chhangte on sündinud Indias ja õppinud erinevates Ameerika Ühendriikide ülikoolides teoloogiat, ärijuhtimist ja tööd arenguprojektidega. Chhangtel on pikaajaline töökogemus erinevates kiriklikes organisatsioonides oikumeenia edendamisel ja arenguabi projektide läbiviimisel. Uus amet pakub Chhangte sõnul talle võimalust rakendada siiani omandatud kogemusi baptistiliitude ja -koguduste kasuks üle maailma.

BWAid rahastab abi- ja arenguprojekte igas BWA piirkonnas, sealhulgas Euroopa Baptistiföderatsioonis. Toetusi jagatakse vastavalt kvaliteedinõuetele esitatud taotlusvormide alusel. Kindel summa iga-aastasest BWAid eelarvest läheb ka piirkondlike arenguprojektide läbiviijate koolitamiseks. Viimase aja suurim projekt, mis viidi läbi BWAid kogutud annetustega, on Haiti maavärina tagajärjel orbudeks jäänud lastele rajatud lastekodu ja kool. Hoone avati 7. jaanuaril käesoleval aastal. Haiti lastekodu ja kooli elu hakkab korraldama Haiti Baptistiliit. BWAid rahvusvahelisse komiteesse kuulub EBFi esindajana Helle Liht.