PRIA toiduabi jagamine

09/2012
Liivi Reilson, Sõbra Käsi juhataja

Sellel suvel jaotas Sotsiaaltöö Keskus Sõbra Käsi 59 kogudusele ja koostööpartnerile 85 tonni PRIA toiduabi. Rohke tagasiside räägib, kuidas Jumala armastust edastati väga praktilisel viisil ja mida see nii andja kui saaja jaoks tähendab.

Antsla sotsiaaltöös teenib vabatahtlike meeskond, kaasa aitavad nii pühapäevakoolilapsed kui noored. Kuivainetega komplekteeritud toidupakkide jagamine toimub regulaarselt, et poole aasta vältel võiksid abivajajad perekonnad saada süstemaatilist abi.

23 kohila pria-3

Kohila kirjasaatja meenutab, et väikese tüdrukuna kippus ta alati isa käekõrval koguduse aastapäevale, sest sealsete perenaiste tehtud võileivad maitsesid nii hästi ja naeratavate nägudega sõbrad ootasid alati juba väravas. Koguduse perekeskne hooliv teenimine on olnud eriliselt jätkusuutlik läbi aastakümnete olles tähenduslik nii paljude inimeste jaoks lähemalt ja kaugemalt.

Kehra pühapäevakooliõpetajal Ehal on 8-lapseline pere. Eha liitus kogudusega eelmisel aastal ning on aktiivne kaastööline. Vanim tütar Elaisa on samuti koguduseliige, väiksemad lapsed käivad pühapäevakoolis; kuus on veel alaealised. Lapsed on musikaalsed ja teenides koguduses kaasa kitarri ja akordioni mängides.



Kohtla-Järve Saaroni koguduses jagati toiduabi 2 kilo kaupa välja võrdselt koguduseliikmetele ja alalistele külastajatele koos üleskutsega, et igaüks leiaks omakorda kellegi, kes seda toetust vajab, ja ulataks talle poole oma saadud abist.

Hiiumaal toimus sotsiaaltöö tänavu kogudustevahelise ühisprojektina – koos telliti veoauto PRIA kauba kohaleveoks Hiiumaale ja ühiselt jagatakse seda erinevais paigus: Käinas, Nurstes, Kärdlas, Jausas, Laukas, Hillestes ja Pühalepa vallas.

23 lootuse kyla pria-1
Samaaria Eesti Misjonit ja Lootuse Küla ühendab kodutute ja vanglast vabanenute, alkoholi- ja narkootikumisõltlaste rehabilitatsioonitöö. PRIA toidukaup on abiks sooja söögi valmistamisel. mida keedetakse, jagatakse ja süüakse ühiselt.

Valga Betaania toiduabi jagamise pidu tekitas koguduse eakate õdede hulgas palju elevust. Kapist leitud punastele paberitele kirjutati käsitsi kutseid teeõhtule. Püüdsime leida esimesed pakisaajad koguduse inimeste tuttavate, naabrite, pereliikmete ja sõprade hulgast. Paljud kutsutud tulid juba paar tundi varem algavale jumalateenistusele ja paki-peo ajaks oli saalis üle 30 külalise: lapsi, noori, töötuid ja pensionäre. Hea Sõnumi Vennad laulsid ja jagasid oma lugusid Jumala armastusest. Söödi kaerahelbeküpsiseid ja palvetati soovijate eest. Rõõmu ja päikest oli küllaga. Igaüks läks koju raske kotiga, mis oli hoolimise ja armastuse märgiks. Pühapäeviti on jätkuvalt uusi inimesi koguduse koosolekutel.

23 vaida laste pria-3Vaida. Ühendus Lapsed Eestis teeb Vaida Raamatukogus pühapäevakooli. Anne-Mail oli toidupakkide üle väga hea meel, sest nüüd jääb mitukümmend eurot muu vajaliku ostmiseks. Väikevend Oskargi käib koos õega pühapäevakoolitunnis. Ta paistis alati silma oma rahutuse ja tooliridade all roomamise poolest. Ühel päeval vaatas ta oma suurte silmadega õpetajale otsa ja ütles: mina tahan ka Jeesuse oma Päästjaks vastu võtta. Sellest alates istub Harri väga keskendunult esimeses reas ning Piiblilaulude laulmisel on ta eriti innukas. Paljudest algusaja lastest on saanud tänaseks lapsevanemad. Elu on läinud ühel paremini, teisel teistmoodi, aga Jumalat on nad õppinud tundma ja armastama.

.