Jumal kuulis minu palvet

01/2016 25 josua lige
Josua Lige, 3D kogudus

Jagan sinuga oma kogemust, millega tahan öelda, et Jumalat tasub usaldada.
Kord rääkis Jeesus oma kuulajatele, et „iga paluja saab ja otsija leiab ja igale koputajale avatakse“ (Mt 7:7). Ma alustasin otsimisest. Arvasin, et tulen toime.
Enda tutvustuseks – püüan teha parima, teenides 3D koguduse Tallinna campuses ülistusjuhina. Minu suur kirg on trummimäng. Jõuluteenistuse peaproovi eel avastasin koguduse kontorisse jõudes, et trummitaldrikute kotti seal ei ole. See raputas mind kõvasti. Seal olid kõik mu taldrikud, pulgad, nuiad, harjad, tool ja muu kraam! Selles oli üks osa minu suvisest teenistusest ja kogudusele tehtud annetustest. See oli päris suur summa, mida mul pole võimalik ka parima tahtmise juures kokku saada.


Järgmine mõte oli, et olen vist liialt hajameelne. Helistasin koju. Sain eitava vastuse. Helistasin veel erinevatele inimestele, et teha kindlaks, kus kotti viimati nähti. Transpordiga seotud inimesed ütlesid, et pühapäevasesse kogunemiskohta see jääda ei saanud: kõik sai kindlasti kaasa võetud. Helistasin ka sõbralikele koristajatädidele – nemad tunnevad igat nurgatagust. Vastus oli sama – kotti ei ole kuskil. Loogiline järeldus – see on varastatud.


Ma olin päris pettunud. Ma olen tavaliselt just see, kellel on alati lootust ja kes usub kuni viimase hetkeni. Äkki polnud mul enam mingit usku. Hakkasin mõtlema, mis mu trummiõpingutest saab. Tuli veel teisigi musti mõtteid.


Korraga tundsin rahutust ja sain aru, et ma ei ole ju kordagi selle pärast palvetanud! Läksin ruumist välja ja palvetasin, et Jumal annaks mulle usku. Ma andsin kõik tema kätesse. Seejärel tundsin südames rahu ja olin veendunud, et järgmisel päeval on see taldrikukott tagasi kontoris. Tol õhtul läksin muretult proovist edasi ühele sünnipäevale. Keset sünnipäeva sain kõne meie Mihklilt (Mihkel Rehepapp, campuse pastor), kes ütles, et kott leiti pühapäevase koosoleku toimumise kohast (selle olin ma põhimõtteliselt välistanud). Olin jahmunud, et nii ruttu! Olin ääretult tänulik Mihklile, ja eriti Jumalale, sest sain taas aru, kui võimas on meie Isa. See oli hea õppetund, kuidas peaks täiega usaldama Jumalat.