Rahvusvaheline kogudus liitus EKB Liiduga

05/2017 20 tif 034
Craig Hamer, TIF pastor

Tartu International Fellowship Kristlik Kogudus (TIF) liitus ametlikult EKB Liiduga möödunud aastakonverentsil.
Tegemist on ingliskeelse kogudusega, mis rajati 5 aastat tagasi Tartu Salemi koguduse poolt. Koguduse esmasteks eestvedajateks ning suure töö ärategijateks olid Greg ja Dee Jones USAst. Nüüdseks on koguduses käinud inimesi 40 eri riigist ja keskeltläbi võtab pühapäevastest jumalateenistustest osa 30-40 täiskasvanut. Korduvaid kokkutulijaid on nii Eestist, Lätist, Soomest, Venemaalt, Ukrainast, Saksamaalt, USAst, Kanadast, Mehhikost, Nigeeriast, Ugandast, Kongost, Etioopiast, Egiptusest, Iraanist kui ka Hiinast ja Koreast.

TIF erineb teistest kohalikest kogudusest selle poolest, et kogu omavaheline suhtlus, koguduslik õpetus ja teenistustel kasutatav muusika on ingliskeelne. Enamjaolt on kohalkäijad Tartust ning nende seas on terve hulk õpilasi ja õppejõude. Lisaks pühapäevastele teenistustele toimivad koguduses ka pühapäevakool, meeste- ja naiste piiblitunnid ning üliõpilastele suunatud tööharu.

Kogudusena näeb TIF end vaimuliku sadamana, mis on mõeldud kas kristlastele või siis neile, kes veel otsivad Jumalat. Koguduse eesmärgiks on aidata inimestel Jumalat paremini tunda ja oma usku välja elada.

TIF koguduse pastoriks on Craig Hamer, kes astus sellesse ametisse ametlikult 2016. a juunis, olles varasemalt aidanud rajada Tartu Kristliku Risttee Koguduse. Samuti on ta tihedalt seotud koguduste rajamise võrgustikuga M4 ning loodab näha TIFi kogudust teenimas Tartu linnas veel pikka aega. Ta soovib, et Jumala riik leviks kaugemale ning veel mitmeid uusi ingliskeelseid kogudusi saaks Eestimaale rajatud.