Ühepäevakohvik Kärdla palvelas

9/2008 Lisete ja Vilja Lige

Kärdlas oli sel suvel teist aastat järjest linna organiseeritud üritus „12 ühepäevakohvikut". See oli mitmetele hea võimalus oma andeid ja leidlikkust kasutada. Eelmisel aastal oli kaasatud EELK Kärdla kogudus, seekord ka Kärdla Baptistikogudus. EKB Liidu aktuaalse palvekalendri kaanel on foto sellest eelmisel aastal taasavatud pühakojast. Pildi järgi võib ette kujutada, et kui maja on väljast nii ilus, siis kindlasti ka seestpoolt ja et sinna sisse võib küll üheks päevaks aastas kohviku kujundada.

Tol erilisel päeval oli palvemaja saalis õdus valgus, seinal jooksid kaunid loodusslaidid piiblisalmidega ja mängis vaikne muusika. Vahepeal oli ka elav muusika oma koguduse muusikute ettekandes. Pakuti kohvi, teed ja oma koguduseliikmete küpsetatud kooke ja pirukaid. Laudade vahel toimetasid valgetes põlledes naeratavad ettekandjaneiud. Kohviku nimi oli „Hingerahu" ning külastajate sõnul oli see väga sobiv. Huvi ja elevust pakkus ka väike piiblinäitus ning kristliku kirjanduse lett.

Uudise olulisim külg on ilmselgelt see, et mitmed kohalikud elanikud astusid esmakordselt üle pühakoja läve. Ja – üllatus, üllatus – seal oli ilus, hubane, rõõmus ja rahulik! Saarerahva kõrval oli külaliste seas ka teisi suvitajaid ning teenindajatel olid käed tööd täis.

Taolisi üritusi on kindlasti ka mujal Eestimaa paikades, kus tehakse koostööd kohaliku omavalitsusega ning piltlikult öeldes muudetakse pühakoja ukselävi madalamaks. Nii on inimestel lihtsam sisse astuda sinna, kus nad iialgi varem pole käinud. Tore, kui kogudustes on pühendunud ja andekaid inimesi, kes kuulutavad evangeeliumi mitte ainult pühapäeval ja mitte ainult kantslist, vaid kasutavad ka muid võimalusi.

.