Jõuluaeg on kinkimise aeg

01/2011

Möödunud advent- ja jõuluajal osalesid EKB Liidu kogudused aktiivselt jõulurõõmu jagamisel. Ajakiri Teekäija koondas sellest ühe väikese mosaiigi.

Tartu Kolgata kogudus osales aastal 2010. Euroopa toiduabi jagamise projektis. See algas juba enne jaanipäeva, ent ka jõuluajal oli veel võimalus toetada paarikümmet leibkonda, kelle abivajadus oli varasemast ajast teada. Jõuluajal tekkis kontakt väikese armsa kooliga Võrumaal, kus on üheksa klassi peale kokku 35 õpilast. Viisime sinna jõulude eel kahel korral toiduabi ning EKB Liidu Sõbralt Sõbrale poeketi abil ka uusi esmatarbekaupu ja riideid. Nende pakkimisel olid abiks Tartu Katoliku kooli 9. klassi õpilased.

.

Koguduse sees on juba aastaid olnud traditsiooniks, et advendiajal teeme koguduse poolt jõulukaardid kõigile koguduseliikmetele, kel vanust 70 aastat või rohkem. Igaüks saab võtta ühe kaardi ja minna sellega koguduse elukogenud liiget külastama või kutsudes enda poole külla. See on läbi aastate loonud palju uusi ususildu koguduseliikmete vahel, mis vahel jäävad kauaks püsima. Kaks noort kirjutasid peale külastust: "Peale eilset tädide külastamist tuli meile mõlemale südamesse plaan külastada aasta jooksul kõiki meie koguduse vanasid inimesi. Kas sa saaksid mulle saata eakate nimed ja kontaktid!" (Leho Paldre)

Tallinna Kalju kogudusel oli hea meel olla juba teist aastat järjest vahendajaks Eesti ettevõtete ja Rootsi sõprade abi edastamisel Põhja-Tallinna puudust kannatavatele peredele. 4. advendi õhtuks oli Kalamaja kirikusse kutsutud linnaosa valitsuse kaudu 22 pere, kelledest enamus olid kohal koos lastega ning kaasa oli võetud ka naabrilapsi. Kalju Eesti ja Vene kogudus viisid läbi ühise kakskeelse jõulupeo ning lapsed tegid programmi veel rikkamaks luuletuste lugemise ja laulude esitamisega. Iga kohale tulnud pere lahkus vähemalt kolme kotiga, kus peamiselt oli toiduaineid, et jõulude tähistamisel pere söögilauda rikkalikult katta, aga ka mänguasju ja esmatarbekaupu. Meie koguduseliikmed olid annetanud omalt poolt raha, et igasse pakki saaks ka pakk kohvi ning piparkoogitaigen ja perenaised tõid jagamiseks enda valmistatud hoidistatud moosipurke. (Triin Rait)

Kohila kogudus korraldas koostöös kohaliku vallavalitsusega jõuluootusõhtu vähekindlustatud peredele. Kutse said 60 peret, kellest 40 tulid kohale. Teistele toimetati pakid koju kätte. Kõik pered said suured jõulupakid, kõik lapsed said lisaks ka advendikalendri ja ühe kingituse. Pakid said koostatud tänu koguduseliikmete ja valla inimeste annetustele. Samuti oli suureks abiks ka Sõbra Käelt ja Sõbralt Sõbrale saadud abi. Õhtu programmi eest hoolitses koguduse sotsiaaltöö toimkond, tervituse ütles kohalik vallavanem. (Viljar Liht)

Elva koguduse suurte perede töötegijad Eda ja Reio Koppel käisid seekord koos abilistega 3D kogudusest Teedla küla lastele ja noortele jõulurõõmu viimas. (Peeter Tamm)

Koeru kogudus käitus viimasel jõuluajal juba tavapäraseks saanud viisil. Koeru valla sotsiaaltöötajalt saime abivajajate nimekirja (tavaliselt suured pered) ja valmistasime sellise sisuga pakid, mis tooksid tõelist pühaderõõmu kogu perele. Nii saime aidata kümmekonda peret. Pakid toimetasime ka kohale. Koguduse sõpradele valmistasime ka pakid ja ühisel teenistusel koguduses jagasime ära. (Tõnu Vebel)

Kehra koguduse kaks liiget külastasid jõulude eel kuut perekonda, kus on kokku 47 inimest. Sai viidud kommipakid ja ka toiduabi. Üks viijatest oli kitarriga ja igas peres sai ka jõululaule lauldud. Oleme neid mõnel korral saanud rõõmustada toidu- ja riideabiga. Juba möödunud aastal saime vastastikuse mõistmise korras Anija valla sotsiaaltöötajalt endale valla lasterikaste perede nimekirja.

Võtsime ühendust ka Toidupangaga ja saime sealt 14 pakki, mis said jagatud meile teadaolevatele vähemkindlustatud peredele. (Eenok Palm)

Haapsalu koguduse sotsiaaltöötaja külastas enam kui tosinat kodu (sh hooldekodu), kus elavad eakad koguduseliikmed, viies neile pühadekohase pakikese. (Eerik Rahkema)