Tähista Tervenemist programmi positiivne kogemus

10/2014 04 tt-konverents
Erki Tamm, Tallinna Kalju koguduse pastor

Tallinna Kalju Baptistikoguduse viimaste aastate positiivset kogemust Tähista Tervenemist (TT) programmiga otsustati jagada koolituskonverentsil „Uus keskkond". 26.–27. septembril toimunud konverentsil osalesid esindajad kümnest kogudusest, kus on juba alustatud või tuntakse huvi TT-programmiga alustamise vastu.

Pastor Erki Tamme sõnul on olnud TT-programm uus vahend ka Kalju koguduse töövaldkondade hulgas. „See oli vastus palvele, kui otsisime mõned aastad tagasi süsteemset abinõud sõltlaste aitamiseks. Tegelikult on TT palju enamat. Meie koguduses on see täna saamas võrdselt oluliseks Alfa-kursusega, mis on otsijale inimesele kristluse avastamise keskkonnaks. TT-programmi tulevad aga inimesed, kelle elus on raskusi, mis neid rõhuvad – sõltuvused, suhteprobleemid, hingehaavad. Isegi kui inimesed on päästetud, võivad nad vajada pikemaajalist abi neis asjus."

TT-programm põhineb kaheksal Mäejutlusest pärineval põhimõttel ja kaheteistkümnel sammul. Väikegruppides kohtuvad mehed ja naised iganädalaselt üheksa kuu vältel. Erki Tamme sõnul on programmi toimimise aluseks rühmasisene usaldus jagamaks üksteisega elu valusaid kogemusi. „Korraga avastatakse, et ma pole ainus, kelle elus on sellised raskused. Ja mis veel olulisem – inimesi võetakse, nagu nad on, ning Jumal on see, kes muudab ja tervendab selle protsessi käigus."

Konverentsil kõnelesid TT-programmi rakendamise kogemustest Robert ja Karen Smith ning Deb ja Dale Stanton Fresno kogudusest USA-st, kus seitsme aasta vältel on selle programmi kaudu saanud abi ja ühinenud kogudusega mitusada inimest.