Otsing

05/2017 14 n6mmel

21.–22. aprillil Tallinnas Nõmme baptistikoguduses toimunud EKB Liidu aastakonverentsist 2017 võttis osa 163 delegaati 51 kogudusest.
Avateenistust juhatas Liidu Noorsootöö Keskuse juhataja Sven-Joonatan Siibak. Johann Theron (Lõuna-Aafrika Vabariik, misjoniorganisatsioon Kingfischer) jutlustas teemal „Kristlased teevad kogudusi, jüngrid toovad taeva maa peale”. Ta rõhutas, et meil tuleb pühendada rohkem aega vähematele inimestele, nagu Jeesus seda tegi.

Päeva lõpetas näiterikas ja sisutihe arutelu teemal „Jünger argipäevas” Laagri koguduse pastor Tõnis Roosimaa ja J. Theroni juhtimisel.
Kogudustele olid eelnevalt saadetud 80leheküljeline detailne tekstifail „Elust ja teenimisest 2016. aastal”. Delegaadid said selle aastaraamatu trükiversiooni ja nii oli öömajal võimalus valmistada end aruandekoosolekuks paremini ette.

EKB Liit oli viimasel aastal väikeses kasvus. 2016. aastal oli 83 koguduses 6416 (2015. a 6363) liiget. Rõõmu võime tunda 195 (142) ristitu üle. Kuid vähenes koguduste arv, kus toimus kokku ristimisi 31 (33). Noorsootöös osaleb kokku 1738 (1667) last ja noort.
Laupäevast hommikupalvust juhatas Liidu naistetöö juht Helina-Diana Helmdorf. Järgnevas piiblitunnis oli J. Theroni teemaks „Laupäev=pühapäev=esmaspäev – kuidas järgida Jeesust päris maailmas?”.
Aruandekoosolekut delegaatidele juhatas Liidu vanematekogu aseesimees pastor Leho Paldre. 14 converge

Vanematekogu esimees Joosep Tammo palus õnnistust kahele uuele kogudusele (loe lk 20). Timo Lige selgitas: „Oleme osalenud Kutse Kooli töös, erinevatel koolitustel – oleme EKB Liidu hüvesid maitsnud. Tekkis soov teha asi konkreetseks ja olla osa sellest koguduste võrgustikust.”

President Erki Tamme aruandest jäi silme ette mure uute juhtide leidmise pärast paljudes kogudustes: Kohila Baptistikogudus, Mustvee Betaania Kogudus, Otepää Evangeeelne Vabakogudus Palverändur, Pärnu Saalemi Vabakogudus, Viimsi Vabakogudus, Märjamaa Vabakogudus, Palivere EK Vabakogudus, Puka Vabakogudus, Pärnu Sool ja Valgus Kogudus, Rakke Kogudus, Pahapilli EKB Kogudus.
Rõõm oli mullu ametisse seatud töötegijatest: Otto Aavistu, Siim Kask, Tarmo Lige, Urmas Roosimaa, Ethel Suurküla, Veikko Võsu.

Liidu 8 tööharu (KUS, LNK, Misjon, Teekäija, Naistetöö, Koguduste rajajad, Sõbra Käsi, Valdused) aruanded särasid 2minutilistes videotes (detailid muidugi aastaraamatus).
Peasekretär Siim Nigulase Liidu majanduselu kokkuvõttest selgus, et ühistöö eelarve sai 2016. a täidetud. Võeti vastu ka 2017. a. eelarve, milles kogudused võtsid vastutuse panustada ühistöösse liikmeannetustena u 15% rohkem kui eelmisel aastal. Ta julgustas kogudusi, sest Ehitusfondist on seni taotlenud toetust vaid üks kogudus. 15 aastalaul

Töökoosolekul kinnitati: EKB tegevusaruanne 2016, Revisjonikomisjoni aruanne, EKB majandusaasta aruanne 2016, EKB eelarve 2017.
Pärast väikest arutelu toetasid delegaadid EKB Liidu uue arengukava põhisuundi: „EKB Liit on: Jeesust järgiv, inimesi armastav, Jumala väes kasvav liikumine.”
2minutilistes sõnavõttudes said kaheksa delegaati esitada oma praktilisi küsimusi. Eelkõige tutvustati lähenevaid ühisüritusi ja ehitusprojekte. EKB Liidu arhivaar Toivo Pilli: „Teie kätte tuleb aeg-ajalt vanu dokumente, artikleid, raamatuid ja muud „prahti“ – tooge mulle, võtan tänuga vastu!”

Leivamurdmisega jumalateenistust juhatas asepresident Gunnar Kotiesen, muusikalist osa juhtis kogudustevaheline ülistusansambel, jutlustas Erki Tamm (loe lk 10–12).
Terve päeva töötas eestpalvetuba.

15 tif muusikud

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke