Aastakonverentsi peegel

4/2009 TK

Eesti EKB Koguduste Liidu aastakonverents Kalju kirikus Tallinnas, 27.-28. märtsil keskendus teemale „Koguduse areng majanduslanguses".

Liidu juhatuse liikme Meelis Kibuspuu sõnum pani kaasa mõtlema ja oli samas ka julgustav ning tõstis esile vanad tõed. „Me ei peaks kokku hoidma koguduse arvelt. Peame hoolikalt läbi mõtlema, mis on praegu just kõige olulisem ja keskenduma sellele."

Reedeõhtusel teenistusel jutlustas Lootuse festivali direktor Viktor Hamm ja laulis Tallinna Vene Koguduse „Betaania" segakoor. Jutlus innustas kuulajaid oma põlvkonda paremini teenima. Kui seda ei tee meie, siis seda ei tee keegi. Eeskujuks tõi ta Taaveti.

Konverents võttis Liidu liikmeskonda vastu ühe uue koguduse, nimelt Tallinna Elav Kivi Vabakoguduse, kelle pastoriks on Indrek Luide.

Kuulati ära presidendi, vanematekogu esimehe ja peasekretäri aruanded ning kõigi tööharude aruanded, kinnitades need ning võttes vastu ka 2009. aasta eelarve.

Pastor Leho Paldre tutvustas tööversioonis juhendit „Pastori statuut".

Lõpujumalateenistusel kõneles president Meego Remmel teemal „Ohverdage õiguse ohvreid ja lootke Issanda peale" (Ps 4:6). Ülistuse osa juhtis pastoritest (Erki Tamm, Viljar Liht, Allan Helde, Margus Kask, Margus Mäemets, Gunnar Kotiesen) moodustatud saateansambel. Kaasa teenis Oleviste meeskoor. Konverents lõppes ühise pühaõhtusöömaajaga. Liidus on tänase seisuga 83 kogudust kokku ligi 6000 täieõigusliku liikmega. Kogudustel on kokku 44 tööpunkti. Konverentsil oli esindatud 61 kogudust 152 delegaadiga.