Aastakonverents 2010

4/2010 Ermo Jürma, Teekäija toimetaja

Eesti EKB Koguduste Liidu aastakonverents 2010 toimus19.-20. märtsil Tallinnas, Nõmme Baptistikoguduse palvelas. Tänavu keskendus vendluse kõrgeim juhtorgan ajakohasele teemale "Lootust tulevikuks – tänased valikud määravad homse elu!"

Reedesel avajumalateenistusel tõstis pastor Joosep Tammo kõikide usupilgud Kristusele, kelle kaudu me ulatume "vahevaiba taha", kõige pühamasse paika (Hbr 6:11-20). Sealt kiirgav lootus trotsib maad võtvat halli hääbumist ja paneb märkama ning teenima ligimest.

Ettekandekoosolekul kõneles professor Tõnu Lehtsaar, et kui sekulariseeruv maailm pöörab oma pilgud asjadele, siis kristlased keskenduvad oma valikutes igavikulisele (avaldatud lühendatult käesolevas numbris).

.

Järgnevas paneeldiskussioonis jagasid Oleviste Hoolekande juhataja Riina Vändre, kampaania „Teeme ära" algataja Rainer Nõlvak, Tartu Ülikooli religioonipsühholoog Tõnu Lehtsaar, ettevõtja Väino Põllumäe ja Roman Kznetsov oma praktilisi kogemusi ja unistusi lootusest kantud elust.

Laupäeval kuulati ära presidendi, peasekretäri ning tööharude tegevusaruanded, mis kirjalike tekstidena avaldati 100-leheküljelise „Aastaraamat 2010" vormis, mis igale koguduse delegaadile välja jagati. Saalis rõhutasid ettekandjad veel põhilisi sõlmpunkte ja illustreerisid ühistööd kõnekate slaidide abil.

Kinnitati 2009. aasta majandusaasta aruanne ning võeti vastu 2010. aasta eelarve. Vaatamata masuaegadele paistis nende numbrite taga Jumala abi ja koguduste pühendumus.

Pastor Leho Paldre tutvustas eelmisel aastakonverentsil esitletud "Pastorite statuuti", mis seekord koos viimaste täiendustega vastu võeti. See dokument sõnastab vendluse senist suulist pärimust, formuleerib uute ja hägusate alade kokkulepped ning tahab korrastada pastorite, koguduste ja Liidu suhteid.

Võeti vastu kaks pöördumist. Esimene, sotsiaalse sidususe teemaline, läkitus on suunatud Eestimaa kogudustele ja avalikkusele ning teine Rootsi Misjonikiriku aastakonverentsile.

Lõpujumalateenistusel kõneles Eesti EKB Koguduste Liidu president Meego Remmel sellest, mis juhtub siis, kui me järgime Pühakirja nii, nagu Jeesus alustas selle tõlgendamist oma kodupaiga Naatsareti sünagoogis. Suur osaduspäev lõppes ühise pühaõhtusöömaajaga.

Konverentsi muusikalises pooles kõlasid uuemad ülistuslaulud, kõigis kogudustes tuttavad "Vaimulikud laulud" ja Oleviste mandoliinikoori "Ah, et ju loidaksid leegid..." jt.

Eesti EKB Koguduste Liidus on tänase seisuga 83 kogudust kokku 6047 täieõigusliku liikmega. Kogudustel on kokku 38 tööpunkti. Konverentsil oli esindatud 64 kogudust 160 delegaadiga.