Suvefestival Pärnus

7-8/2009 Joosep Tammo, suvefestivali programmijuht

Neljaks jumalateenistuseks kolmel päev täitus 600 istekohaga telk Vallikääru aasal pilgeni. Laupäeva õhtul ja pühapäeva hommikul ei mahtunud rahvas enam telki ära. Rahvast võis olla 800-900. Kolmel päeval kokku võis kõigilt üritustelt läbi käia vähemalt kolm tuhat inimest. Erinevad ansamblid ja koorid laulsid maisest ja igavesest merest, päiksepaistest ja tormidest. Pärast äsjast võimsat suvetormi oli ilm meie vastu lahke. Üksnes mõni värskendav vihmasagar hellitas kokkutulnuid. Tundub, et iga aastaga muutub see üritus paremaks ja omandab suuremat evangeelset mõõdet. Ühest küljest organisatsioonilised oskused, teisest küljest kasvav vaimulik potentsiaal. Me ei pea programmi enam väliskülalistele üles ehitama. Oma lauljad, väga võimekad noored jutlustajad ja särava sõnaga liidu president Meego Remmel liikusid heas Püha Vaimu tuules. Kõik see puudutas igat kuulajat. Lastele ja noortelegi oli mõeldud. See tekitab tõeliselt suure pere tunde ja seda me EKB Liidus olemegi.

Tõsiseks väljakutseks oli ujumisvõistlus – 400 meetrit rinnuli. 16 osavõtja hulgast sai võidukarika vend Taavi Õispuu Kuressaare Siioni Kogudusest.

Meeldejääv oli ristimisteenistus. 15 inimest andisid Pärnu suure ranna vahustes lainetes oma puhta südametunnistuse tõotuse ja said ristitud. Südame tegi soojaks, et ka Pärnu Vabakoguduse pastor Aarne Heide oli oma ristitavatega meie ühises osaduses.

Ja lõpuks Issanda laua osadus. Võrratu eelmaitse sellest, mis tuleb kord, kui "merd ei ole enam" ja laud kaetakse kõigile pühadele taevas ja maa peal. Seniks püüan oma elu leiba murda ja karikat jagada nendega, keda hea Karjane mu teele juhib.

Järgmine Eesti EKB Koguduste Liidu suvefestival on planeeritud toimuma koos rahvusvahelise Gospelfestivaliga 2010. aastal Tallinnas 15.- 18. juulil.