Rõõm maa peal ja taevas

6/2009 Gunnar Kotiesen, Rakvere Karmeli koguduse pastor

Laupäeva õhtusel teenistusel olin vaimulik nõustaja, kes aitas vajadusel teisi nõustajaid. Seistes lava ees, tuli korraga minu poole juba eakas vanadaam ning vaadates mulle otsa, ütles, et see oli tõesti tema elu suur päev (ta tegi oma esimese otsuse). Peale lühikest vestlust küsisin temalt, kui kaugele läheb tagasitee ja vastuseks sain et Lõuna-Eestisse. Kuid tema üllatus oli suur, kui kuulis, et mina elan Rakveres – nädala pärast toob elu ka daami Rakverre. Nimelt kolib ta siia oma perega. Ta oli ääretult õnnelik, et Jumal andis talle sellel õhtul puhta südame ja valmistas teed kogudusse tema uues elukohas. Sel õhtul oli inimesi üle 10000 ja Jumal viis just meid selliselt kokku.

Pühapäeva hommikul oli meie koguduses üks uus abielupaar. Naine oli mõned korrad kahe aasta jooksul käinud, kuid mees (alkoholisõltlane) ei olnud kuidagi nõus tulema. Kui teenistus lõppes, läksin nende juurde ja kutsusin neid Lootuse festivalile kaasa. Mees naeratas rõõmsalt ning ütles, et eile käisin ja olen nüüd vaba kõigest halvast – millal teil järgmine teenistus on?

Tänu Jumalale nende eest, kes "kingituse" vastu võtsid ja olgu Ta armuline meile, kes teisi Jeesuse juurde tuues Teda ennast vahel ära ei tunne.