Otsing

6/2009 Joosep Tammo, Pärnu Immaanueli koguduse pastor

Head sõbrad, 10.-12. juulil ootame teid suvepealinna Pärnusse, kus on ainulaadsed võlud: soe merevesi, kuum rannaliiv, sõbralikud inimesed. Siin on avatust ja muretust. Igav siin ei hakka.

Neil päevil seisavad Vallikääru aasal, Viikingi hotelli ees suured telgid. Siin näed bastione, mis kaitsesid kesk-ajal Pärnut. Pane tähele ka uhkeid Tallinna väravaid – sõbrad küsivad pärast, kas märkasid, et neil on üks pool ehitatud ühes, teine teises stiilis.

Aga registreeru ja leida endale kiiresti sobiv öömaja. Pärast jõuad ujuda ja vaadata jahisadamat, mis on ankrupaigaks paljudele eesti ja väliskülaliste purjekatele. Jahtklubi kõrval asub Pärnu Kolledž kui tõend sellest, et Rootsi ajal sai Pärnust ülikoolilinn. Tänane Tartu Ülikooli kolledž ühendab elegantselt uue ja vana – modernne koolihoone seisab õlg õla kõrval muinsusväärtusega raamatukoguga! Siitsamast paistavad ka kuulsad Pärnu muulid.

.

Kuid ära unusta end Pärnu välistesse võludesse. Kell kuus kohtume peatelgis avateenistusel! Südames on ju küsimus: mis see „Usu või ise..." ikkagi tähendab?

Seejärel ootab Raekoja suurepärase akustikaga saal, kus koguneb linna volikogu, vaimuliku kammermuusika huvilisi.

Hilisõhtul koguneme Saalemi palvelasse õhtupalvusele või peatelki noorteprogrammile.

Magama võib minna mõnda meie esinduslikest hotellidest, kodustest villadest või ka loodus-lähedastest turismitaludest ja kämpingutest ümber linna. Öömaja tuleks broneerida aegsasti, sest peale sinu on Pärnus kümneid tuhandeid külalisi. Nüüd saad aru, miks pärnakatest sõbrad suvel tutvusringkonna silmis hinda lähevad.

Laupäeva hommikul jõuad end merevees karastada. Need, kes ööbivad Saalemi palvelas, võivad põigata turule ja osta põsetäie maasikaid, herneid, värskelt hapendatud kurke ja kasvõi mett. Nõnda oled vastu võtnud sõbraliku terekäe, mis ulatatakse sulle Pärnu õdusatest aedlinnaosadest.

Kell kümme on suures telgis pühendusmisteenistus (kõrvaltelgis lasteosa). See on Lootuse festival järg, kus on võimalik ette astuda, et öelda taevasele Isale: „Ma olen siin. Ma tahan koos Sinuga edasi minna! Ma tahan usus vastu võtta, mida Sa mulle pakud!"

Lõunatunnil võib valida ühe paljudest kohvikutest või restoranidest, aga kõrvaltelgistki saab põske hädapärase burgeri. Seejärel võib lõõgastuda rannaäärse pargi pingil või murul. Südikamad tormavad randa. Veelgi kindlameelsematele algab Tervise Puhkekeskuse basseinis ujumisvõistlus – 400 meetrit rinnuli – esimesed saavad EKB Liidu ujumise lahtise meistrivõistluse karikad. Kahjuks saavad sellele sündmusele kaasa elada vaid vähesed.

Kell neli algavad seminarid:

  1. Sel aastal tähistab meie koguduste liit ja Haapsalu, Kärdla, Tallinn Kalju ja Pärnu Immaanueli kogudus oma 125 sünnipäeva, seepärast mõtiskleme ühise ajaloo üle.
  2. Välismisjonärid jagavad oma tööst ja elust.
  3. Kriisiaegadel ei saa mööda ka rahast, nii räägime Jumala heldusest, mis kutsub meid oma ressursse õigesti paigutama.
  4. Nooruslikult avatakse sama teema varjukülje – „ostuhullus".

Ostuhullus ja mure käivad Pärnuski käsikäes. Nagu teisteski linnades on selleks palju kiusatusi. Vastavatud kaubanduskeskused südalinnas võivad usus nõrgad oma õnge võtta. Aga sina lähed neist kiirelt mööda, sest usku peab olema.

Vahepeal väike kehakinnitus ja käes on Suvefestivali kõrgpunkt – merelaulude õhtu – evangeelne ja uute otsuste õhtu, kuhu võid kutsuda oma sõbra.

Veel üks magusa unega öö ja pühapäeval koguneme suures rannas ristimisele. Seejärel lõputeenistus Vallikääru 600-kohalises telgis, kus ootab pärnakate ühendkoor ja jutlustab president Meego Remmel ning koos vastristitutega Issanda laud.

Kaunid päevad suvepealinnas uute ja vanade sõpradega mööduvad kiiresti. Pärnakad ütlevad selle kohta „Ela või ise..." ja elavadki siin jõe ja mere vahel. Meie aga ütleme „Usu või ise..." ja usumegi, sest oleme näinud, millist imelist tööd on Jumal meie juures tegemas!

Koduteel ole valmis avastama Pärnumaa kauneid paiku. Paide ja Rakvere suunal ootab Kurgja talumuuseum. Ära unusta, et talu rajaja Carl Robert Jakobsoni vend oli üks esimesi baptiste. Tartu ja Riia poole minejaid tervitavad Häädemeeste, Kabli ja Lemme liivarannad ning männimetsad. Kui aga lahkud mööda lahekallast Haapsalu ja Tõstamaa suunas, saad nautida soojade rannavetega puutumata loodust. Milline maa, milline suvi! „Usu või ise.." Tule ja vaata!

Uudised

Oleviste kahe pastori ordineerimine

28 Detsember 2023
Oleviste kahe pastori ordineerimine

Detsember 2023  Kaks aastat tagasi, 1. advendipühapäeval seati Oleviste koguduses pastoriteks Teet Uuemõis (56) ja Rait Tõnnori (35), kelle kõrval seisavad ustavad abikaasad Külli ja Hanna-Emilia. Ordineerimine toimus samuti 1. advendil, 3. detsembril 2023. Jumalateenistusel jutlustasid EKB...

Rohi mure wastu

28 Detsember 2023

Detsember 2023Andres Tettermann, Teekäija asutaja 120 aastat tagasi Kui waikib ilma kära,Öö wõtab hõlma sind,Siis algab muremüraJa peletab su und.

2023-7-detsember

28 Detsember 2023
2023-7-detsember

SISUKORD EKB Liidu tööharude jõulutervitusedRainis tõusis sõltuvuste küüsist Jumala kuningriigi kuulutajaks! Mari-Vivian EllamJeesus alustab kuulutamist Mt 4:12–17Jõulud juhatavad teed päriskoju Ermo JürmaValtrik ja Marlen kutsuvad võõraid oma jõululauda Hele-Maria KangroJõulude fenomen...

Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Ukraina ja Venemaa inimeste eest

Detsember 2023  Kolmainu Jumal, kes sa oled maailma ja inimkonna oma Poja kaudu lepitanud, halasta oma loodute peale, kes jälle sõdivad ja surma külvavad.Taas on tsiviilelanikud väheste võimuahnete juhtide poolt...

Palve Lähis-Ida inimeste eest

28 Detsember 2023
Palve Lähis-Ida inimeste eest

Detsember 2023  Oktoobri alguse sündmused Lähis-Idas on väga murettekitavad. Kõigis neis maades – Iisraelis, Palestiinas, Gazas ja Liibanonis – on ka meie baptistikogudused. Euroopa Baptistiföderatsioon on neil päevadel olnud kontaktis...

Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

28 Detsember 2023
Eesti Piibliseltsi jõulumargid 2023

Detsember 2023 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Eesti Piibliselts tähistas lõppeval aastal oma asutamise 210. aastapäeva.Piibliselts on kutsutud Jumala sõna tõlkima, tõlgendama, trükkima, ette lugema ja välja jagama. Paljude maade piibliseltsid...

EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

28 Detsember 2023
EKB Liidu koguduste osadusvõrgustik 2024

Detsember 2023 Kaisa Tamme, EKB Liidu sekretär 1. 3D Kogudus ‒ Tallinna Piibli Kogudus2. Antsla EKB Kogudus ‒ Võru Baptisti Kogudus3. Avispea Vabakogudus ‒ Vormsi Rälby Baptistikogudus4. Eikla Priikogudus ‒ Viljandi...

Et lapsed teaksid jõulude tõelist tähendust

28 Detsember 2023

Detsember 2023Eliisa Ladva, LNK lastetöö Küünlaleegid heidavad akendele säravat valgushelki, ahjus küpseb jõulupraad ja kaminas praksub tuli – kogu kodu on täis jõuluhõngu, lapsed ja lapselapsed on peagi külla tulemas....

Jõulupalve

28 Detsember 2023

Detsember 2023 Jumal!Sina oled see, keda ma ootan;see, kes võid minu elu headuse teele pöörata.See, kes teed mind elavaks.see, kes sünnid mu südames uuesti ja nii võid teha jõulud minus...

Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

28 Detsember 2023
Eesti Kirikute Nõukogu jõululäkitus 2023

Detsember 2023  Armsad kaasmaalased!„Ja Sõna sai lihaks ja elas meie keskel“ (Jh 1:14). Taas rõõmutseme selle üle, et Jumal on Armastus ja armastab meid. Lausa nii palju, et Ta on...

Linke