Suvefestival „Vägi minus”

07-08.2016 14 1costa

EKB Liidu suvefestival „Vägi minus”, 8.–10. juuli, tõi Viimsisse kokku üle 500 täiskasvanu ja lapse.
Nii kui alati, oli programm rikas muusikast. Credo-Allika kammerkoori „Muusika vaikne vägi” kogus Püha Jaakobi kirikusse suure hulga kuulajaid. Andres Jäätma kontsert ei tahtnud mahtuda vabakoguduse palvelasse ära. Laupäeva hiliste tundideni mängis Vabaõhumuuseumis ansambel „Robirohi”. Joosep Tammo juhatatud õhtu „Osaduse vägi” kasutas kõigile tuttavat raamatut „Vaimulikud laulud” ja lõppes leivamurdmisega.

Teenistustel ja seminarides avanesid teemad, nagu „Noorte vägi”, „Kui vägi on otsas”, „Koosolemise vägi”, „Värske vägi”. Mitmed seal kuuldud sõnumid toob 14 2paivi 1083Teekäija oma lugejate lauale. Eestpalveaegadel tulid kümned inimesed lava ette, et kogeda Püha Vaimu värsket võidmist. Ka kogu suvefestivali ajal toimunud lasteprogrammis andis mitu last oma elu Jumalale.

Pühapäeva hommikul vaadati suure huviga Toomas Vardja Usuteaduslikus Seminaris lõputööna valminud lühifilmi, milles viis presidenti avavad EKB Liidu põhiväärtusi ja peatuvad koguduste ühtsuse teemal.

Suurele läkitusteenistusele „Püha Vaimu vägi minus” elasid mitmed kogudused üle Eesti kaasa Pildiraadio vahendusel – me elame suurte võimaluste ajal!

Suvefestivali programm on osavõtjatele tasuta. Kulud kaetakse vabatahtlike annetuste ja toetajate abiga. Pikaajaline toetaja on Raigo Tammo, kelle ettevõtted Estanc ja Tammer on aastaid olnud Liidu suurürituste sponsoriteks. Oma õla panid alla ka Eesti Kirikute Nõukogu, Koguduste Partnerid ja Sõbralt Sõbrale kauplustekett. 14 3kauaaegsed

„Selliste asjade pärast tasubki vaeva näha,” ütles Viimsi Vabakoguduse pastor Raido Oras, kes koos paljude abilistega valmistas suurepärase keskkonna ette, kus Jumala Vaimul oli hea töötada. 15 1teehommik
2017. aastal kohtume Kohilas! 15 2kirjandus

 

15 3paivi 8065