Kohila suvefestival inspireeris järgima

07-08.2017 14 1lasteprogramm
Tiina Kriste, Kohila kogukond

7.–9. juulini täitis Kohila spordihoone ja alevi EKB Liidu 23. suvefestivali tihe programm, mida aitas korraldada 110-aastane kohalik baptistikogudus. Vallavanem Heiki Hepner tõstis oma tervituses esile, et kogudus on andnud kogukonnale olulise panuse.

Avateenistusel jagas Aaron Jen Taiwanist oma teenimise õppetunde ja kutsus Jeesust järgima. Rahva suunasid ülistusele Kohila koguduse muusikud Hannes Nõlvaku juhtimisel ja sekstett esitas ilusaid lauluseadeid.

14 2ilvesistersLastele oli linnalaager, millega kaasnes vaimustav mänguala. Eesti Lastemisjon esitas mõisakoolis näidendi Noast ja Joonast. Tegevust vedas 24-liikmeline tiim Pille Nurme juhtimisel.
Laupäev algas jüngriks-olemise piiblitunniga.

„Iisrael filmis, muusikas ja sõnumis” viis kõiki Pühale Maale. Vabaduse ajal on paljud kristlased võinud seal käia. Ansambel Keshet inspireeris rahvast kaasa laulma ja liikuma. Allar Känd avas Iisraeli maad ja rahvast. Näidati Hillar Kalmeti filmiklippe eestlaste palverändudest.
14 4allikal
Noorteprogramm tõi kokku noori üle Eesti. Toimusid töötoad. Poistele oli jalgpall Fred Lausvee eestvedamisel. Grete Kaio pidas seminari „Armastus ei ebaõnnestu” ja tüdrukute massaaži töötuba juhatas Greete Liht.

Õhtul kutsus pastor Gunnar Kotiesen energiliselt Jeesust järgima ja ansambel „Püha müristus” Rakverest tõmbas sadakond noort liikvele. Kava taga olid Kohila koguduse noortejuht Karina Baumverk ja Hanna Kristiina abilistega.

Palvelas näidati 2009. a valminud linateost „Kohila kogudus 100”, mis avab läbi erinevate lugude ja intervjuude koguduse sünnilugu.
15 1laulge kaasa
„Elu mäng” tõi staadionile u 60 eri vanuses mängijat, kes said oma elu õnneskoori tõsta, kasutades neile antud ressursse targasti. Mängu vedas koos 20 vabatahtlikuga Mattias Liht.

Kontserdil „Laulge kaasa!” esitati 17 tuntud kristlikku hümni. Viljar Lihti, Helari Puu ja Taimi Kopli eestvedamisel said laulud kauni seade ning lisaks kuulsime laulude sünnilugusid. Need helisevad tunnid on järelkuulatavad-vaadatavad Kuressaare Pildiraadios.

Pühapäev algas piiblitunniga ning kulmineerus jumalateenistuse ja lastekirikuga. Mitmed kogudused olid jätnud oma15 2pille hava jumalateenistused ära ja tulnud Kohilasse. Kõlasid laulud, tunnistused ja jutlustas Erki Tamm.

Vabatahtlike (u 70) tööd juhtinud Siilas Kask tõdes, et festival kasvatas koguduse ühtsustunnet.
Pastor Viljar Liht võttis kokku: „Suvefestivalil oli kogudus nähtav ja kogukonnas läks laiali sõnum, et kristlased pidasid pidu. Tipphetkedeks pean peaministri külastust ning laupäevaseid Iisraeli ja „Laulge kaasa!” teenistusi. Kogu sündmust valdas hea meelsus. Olen väga tänulik Jumala armu eest.”15 3allar viljar

15 4peasaal