Riia Lootuse festivali avastart

3/2010 Liis Korts, Lootuse festivali kommunikatsioonijuht

21. veebruaril anti käesoleval aastal Riias toimuvale Lootuse festivali korraldamisele avastart. Festivali ettevalmistustöös osalevad üle 500 evangeelse luteri, baptisti, nelipühi, metodisti ja teiste Läti kiriku koostöös Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooniga (BGEA). Festival toimub 5.-7. novembril Arena Rigal.

Riia linnapea Nils Ušakovs tänas kõiki Lätimaa kogudusi Festivali korraldamise eest ning tõstis esile kirikute jõupingutusi, mis on suunatud ühiskonna vaimsete ja moraalsete väärtuste tugevdamisele. See on eriti oluline praegusel raskel ajal: „Teie olete koondanud jõud, et ühiselt organiseerida Lootuse festival – ja me oleme väga rõõmsad, et see toimub just Riias. Me võtame lahkelt vastu kõiki külalisi, kes saabuvad festivalile Lätimaa paljudest nurkadest ja naaberriikidest."

Avamisel kõnelesid Festivali täidesaatva komitee liikmed Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Janis Vanags ja Läti Evangeelse Alliansi president Vadim Kovaljov. Samuti BGEA asepresident Tom Phillips, Festivali direktor ja BGEA Ida-Euroopa osakonna direktor Viktor Hamm.

Peapiiskop Vanags kutsus kirikuid kasutama kordumatut võimalust, mis on Lätile kingitud Lootuse festivali näol, et täita koguduse missiooni: „Me kõik teame väga hästi neid sõnu, mis Kristus ütles oma jüngritele – minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad!" (Mt 28:19). Kahjuks ei võta me liiga sageli neid Jeesuse sõnu, nagu ka mitmeid tema teisi sõnu, piisava tõsidusega. Lootuse festival konkretiseerib meie misjoniplaane ja pakub suurepäraseid võimalusi selleks, et töötada innuga Issandale täna ja praegu."

Läti Baptistiliidu piiskop ja Lootuse festivali orgkomitee juht Peteris Sprogis kutsus kirikut kandma ühiskonda seda Lootust, mis on üle kiirelt muutuvatest asjaoludest: „Kes vajab lootust ajal, kui olud on lahedad? Lootust on vaja rasketes oludes. Sellist lootust võib anda üksnes Jumal."

Oodatakse, et igal õhtul koonduvad vähemalt 10 tuhat inimest. Programmis osalevad Läti ja teiste maade tuntud muusikud. Üheks peakülaliseks on ameerika laulja, gospelmuusika auhinna Dove laureaat Michael W. Smith. Üles astub grandioosne 800liikmeline koor.

Huvi festivali vastu on ilmutatud paljudest Läti piirkondadest. Paljudes keskustes viiakse eelnevalt läbi erinevaid seminare ja koolitust, et aidata kirikutel oma missiooni täita. Igal festivalipäeval sõidavad Riiga ja tagasi üle 100 autobussi üle kogu Lätimaa.

Teenistused tõlgitakse sünkroonselt viipe, vene ja leedu keelde, sest oodatakse, et festivali päevadel saabub Leedust Riiga vähemalt 30 autobussi. Aidas Kristoponis Šiauljaist ütles: „Me oleme tänulikud, et te peate meid meeles ja kutsusite sellele pidulikule jumalateenistusele. Me oleme rõõmsad siin olles ja tahame Lootuse festivalis aktiivselt osaleda."

Teenistuse käigus lülitati sisse ka sümboolne kell, mis hakkas lugema festivalini jäänud päevi, tunde ja sekundeid. Kell näitas: 256 päeva, 23 tundi ja 17 minutit...

 

4_CeribasFestivals: Riia kristlikus keskuses „Hea sõnum" toimunud jumalateenistusel osales ligi 2 tuhat kristlast Läti erinevatest konfessioonidest.

4_CeribasFestivals_21feb: Lätis toimuva Lootuse festivali orgkomitee liikmed (paremalt) Läti Vabariigi Seimi saadik Inese Šlesere, Läti Evangeelse Alliansi president Vadims Kovaļevs, Läti Nelipühikiriku piiskop Nikolajs Gribs, Läti Evangeelse Luteri Kiriku peapiiskop Jānis Vanags, Läti Baptisti Liidu piiskop Pēteris Sproģis ja BGEA asepresident Tom Pilips, Lootuse festivali direktor Viktor Hamm ning Kristaps Tālbergs toimunud avaürituse moderaator.