Suvefestival 2011 lõõskava päikese all

7-8/2011 Ermo Jürma toimetajaveerg

„Mustvee Betaania kogudus on tänulik sellise hulga külaliste eest koguduse 90nda juubeli künnisel. Te ei aimagi, millise kingituse olete meile teinud," sõnas Eesti EKB Koguduste Liidu 18. suvefestivalile tulnud sadu külalisi avateenistusel tervitades kohalik pastor Paul Gill. 8.-10. juulini toimunud suvefestivali teemaks, „Jumal päästab!", saadi inspiratsiooni Juhan Liivi loost „Peipsi pääl".

Keskseks toimumispaigaks oli kultuurimaja, mille kalli euroremondi lõpetamise nimel suvefestivali ajaks oli linnapea Urmas Laur teinud omalt poolt kõik. Ka kõik teised ürituste toimumispaigad olid väikelinnas käe-jala juures.

.

Kolmel kaunil suvepäeval oli rikkalik programm ja üritus sujus: tunnistused, jutlused, laulud, seminarid (neist nelja kokkuvõtted on käesolevas ajakirjas), lasteprogramm, tänavakorvpall, tutvumine huviväärsustega. Samas jäi piisavalt aega ka üksteisega suhtlemiseks.

Värskelt renoveeritud kultuurikeskus sai esimese tõsise katsetuse nii heli- kui valguspargi kontrollimisega. Kuressaare Pildiraadio otseülekanded suurendasid liidu suvisest ühisüritusest osasaajate arvu sadadest tuhandeteni.

Hiidlased saabusid terve bussiga ja jätkasid Lõuna-Eesti ringsõitu. Hea meel on, et meie koguduste välispartnerid Ameerikast ja Saamimaalt tulid Eestimaa äärealale.

Laevasõidule Euroopa suuruselt neljandal järvel ja Eesti piiriveekogul oli suur järjekord.

Festival on hea võimalus valida endale järgmist vaimulikku raamatut, sest esindatud oli mitu kirjastust.

Laupäeval toimus Betaania palvelas ajakirja Teekäija ja Allika kirjastuse palvushommikusöök pastoritele ja koguduste kirjanduse levitajatele ning väljaande kaastöölistele. Sealt jäi allakirjutanule kõlama Liidu presidendi üleskutse: „Iga siinolija tehku suvel ühele inimesele Teekäija sõbratellimus ja rääkigu keegi „pehmeks", et too teeks endale oma isikliku tellimuse!" Peatoimetaja Erki Tamm rõhutas kristliku inforuumi laiendamise vajadust. „Me kõik saame Teekäijat tellides ja levitades sellele kaasa aidata," sõnas ta.

Koduteel autos lõppenud päevi kokku võttes arvas üks koguduseliige, et festivali ajal võiks taas olla niisugune hingehoiu ja palvevõimalus, kus saab palvekambri vaikuses koos mõne pastoriga tulla oma vajadustega Jumala ette, sest üldteenistuse lõpul kogu saalitäie silmade ees ta iga probleemiga eestpalvele ei tihka minna.

Suur rõõm oli muusikast ja ühislaulust. Reedeõhtune Helen Lokuta suurepärane kontsert ei mahtunud kuidagi kooli saali ära. Vabaõhukontsert ja evangeelne teenistus laupäeval tõid kohale sadu Mustvee linna inimesi. Helivõimendus viis aga tõenäoliselt selle koju kätte kõigile, kel aken lahti jäätud.

Mustvees joonistus koguduste liidust kui elumuutvast usuliikumisest silme ette laiem pilt. Vendluse tippüritusel oli taas hästikaetud laud – tasus tulla, sest kõik oli juba valmis. Lahkudes jäi kõlama lootus – järgmisel aastal tahame kokku saada Rakveres.

Suvefestivali korraldustoimkonna põhiraskust kandsid Liidu peasekretär Erki Tamm ja Betaania koguduse pastor Paul Gill ning paljud vabatahtlikud. Eriti paistis silma kohaliku koguduse liikmete täispanus igas valdkonnas.

Vendluse tippüritusel oli taas hästikaetud laud – tasus tulla, sest kõik oli juba valmis.