Mustvee pakub osasaamist

04/2011 Erki Tamm, EKB Liidu peasekretär

Mustvee on üks selliseid paiku, millega pea igal eestimaalasel on mingi eriline kogemus. See koht ei jäta külmaks ega Peipsi kedagi kuivaks.

Küllap paljud on Mustveest mööda sõites otsinud teeäärseid kalamüüjaid või imestanud hirmpikkade kasvuhoonete üle. Need, kes on vaevunud suure tee pealt kõrvale keerama ja mööda Peipsi kallast Rajakülast ja Kasepäält läbi sõitnud, on sattunud justkui teise aega ja kultuuri. Sajanditepikkune vanausuliste traditsioon kestab. Mustveest Kauksi poole sõites meenuvad aga lapsepõlves perega väljasõidud Peipsi äärde ja telkimised männimetsa all.

Need on pildid läbisõitja jaoks. Mustvee elab, rõõmustab ja kannatab nagu iga teine paikkond Eestimaal. Just osasaamist oma elust pakub Mustvee linn sel aastal EKB Liidu suvefestivali külalistele 8.-10. juulil. Väike, kuid toimekas Mustvee Betaania Kogudus tahab jagada oma tänu kõigi nendega, kes aitasid valmis ehitada kauni palvela. Samas loodab kogudus, et ühiselt jõuame palju enamate inimesteni hea sõnumiga päästajast Jeesusest, kelle abi vajavad selle piirkonna nii eesti kui vene keelt rääkivad inimesed.

Suvefestivali keskmes on laupäevaõhtune evangeelne teenistus pargis, millele eelneb piknik Robirohi muusika saatel. Kahel õhtul toimuvad noorteüritused, et luua sildu kohaliku noorusega. Laupäeva päeval saavad noored osavuse proovile panna tänavakorvpallis, toimuvad seminarid, ekskursioon pühadesse paikadesse, laevasõit Peipsil jpm. Kõigi teenistuste ajal toimub paralleelselt programm lastele. Kolmel päeval toimuvatel teenistustel astuvad üles sõnumiga Meego Remmel, Viljar Liht, Gunnar Kotiesen ning Aili ja Tõnis Roosimaa. Reedeõhtusel kontserdil laulab Helen Lokuta, keda saadab Matis Metsala, laupäeva õhtupoolikul pakume muusikat ka venekeelsetele kuulajatele.

Suvefestivali üritused toimuvad värskelt renoveeritud kultuurikeskuses, gümnaasiumi saalis, luteri kirikus ja Betaania palvelas ning mujal Mustvee linnas.

Ööbimisvõimalus isikliku transpordi olemasolul on Kauksi kämpingus (www.kauksirand.ee), kus oluline juba enne 1. maid broneering teha. Kohapeal saab oma madratsiga majutuda koolimajas ning muudest võimalustest saab täpsemalt lugeda juba järgmises Teekäijas.