Rakvere on seadnud suvefestivalile „Kõrged sihid“

04/2012 Erki Tamm

Sellesuvised jumalarahva pidustused toimuvad 20.-22. juulini Rakveres. „Meie eesmärk on avada festivali kaudu usulised teemad linnarahvale. Tahame koos meile külla tulevate kristlastega pakkuda Rakvere inimestele võimalust kohata Jumala rahvast ja teha koos häid asju," ütles Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen. Selle näitena toob ta reedese kohvikuprogrammi, kus viies-kuues linna kohvikus toimuvatel persooniõhtutel saab kuulda head salongilikku muusikat. Kohtutakse inimestega, kelle elu ja töö iseloomu on võimalik siduda luteri kirikus eelnevalt vaatamiseks pakutava Pedro Calderon de la Barca (1600-1681) etenduse „Suur maailmameister" karakteritega.

.

02 gunnar kotiesen

Programmist ei jää toimumiskohana välja ka Rakvere linnus, kus laupäeva õhtul leiab aset suur muusikaüritus. Laste-, noorte- ja spordiprogramm tõotab kujuneda mitmekülgseks. Enamus seminaridest on kavandatud pigem töötubadena, kus huvilised saavad aktiivselt kaasa lüüa. Laupäevahommikusel pühendumisteenistusel kõneleb Läti Baptistiliidu noor piiskop Peteris Sprogis. Õhtuti on võimalik nii luteri- kui õigeusu kirikutes päev vaikselt kokku võtta. Ööpäev läbi hoitakse palveks ja ülistuseks lahti metodisti kirik.

Aasta pärast suvefestivali Mustvees küsisin Betaania koguduse juhatuse esimehelt Reet Pappelt, kuivõrd on möödunud suvel toimunu avaldanud mõju kogudusele ja linnale. „See oli meie jaoks ajalooline sündmus. Väike kogudus ja suur projekt. Sõnumi ja kontsertidega jõudsime linnarahvani. Palvetame, et külvatud seeme võiks ka hiljem vilja kanda."

Pappe leidis, et nende kogudust teatakse nüüd rohkem. Noortekas on järjest aktiivsemaks muutnud, nii et laste- ja noorteosa tehakse nüüd eraldi. Üheks kogudusetööle kaasaelamise märgiks peab ta sedagi, et linnarahvas küsib, kunas kogudus endale uue pastori leiab.

Reet plaanib kindlasti minna ka Rakverre, sest sealset meeskonda, kaasamõtlejaid ja -tegijaid, peab ta eriliselt vahvaks.