Festival kõrgete sihtide toetuseks

07/2012
Erki Tamm
Suvefestivali üldjuht

Rakvere suvefestival algab luterlikus kirikus 17. saj etendusega „Suur maailmameister", mis tõstab igipüsivaid küsimusi. Õhtul annavad mitmed tuntud inimesed linna kohvikutes oma elukogemusest väljakasvanud vastuseid igavikulistele küsimustele. Külla on lubanud tulla kunagine Eesti Vabariigi siseminister ja praegu Pirita kloostri elu juhtiv Lagle Parek, noortele kõnekas Immanuel Volkonski, ülemaailmse vabatahtlikkuse alusel toimiva organisatsioon, Campus Crusade for Christ, juht dr Steve Douglass ning Peteris Sprogis. Festivali iseloomustab oikumeenilisus – üritused toimuvad peaaegu kõigis kohalikes kirikutes. Näiteks laupäeval tutvustab õigeusu traditsioone preester Aleksandr Lebedev ja õhtu lõpetatakse palvusega sealsamas.

.


Rikkaliku muusikalise programmi eest hoolitsevad Rebecca Kontus, Liisi Koikson ja vanamuusikaansambel Tuli Taevast, kes esineb linnuse konvendisaalis. Laupäeva piknikul Rahvaaia pargis saab kuulda mustanahalisi muusikuid USA-st, ansamblit Level 3:16 ja David Pendletoni. Suvefestivali eriosa on toetuse kogumine Gruusia põgenikelaagri laste reisiks Eestimaale.
Noortele toimuvad nii õhtuti ülistuskoosolekud ja saab võistelda tänavakorvpallis ning end proovile panna seinaronimises. Minigolf sobib aga igas vanuses spordihuvilistele. Teismelisi saab köitma linnas toimuv seiklusmäng. Lasteprogramm toimub läbi kõigi päevade.
Suviste kokkusaamiste üheks sügavamaks vaimulikuks kogemuseks on pühendumisteenistused. Laupäeva hommikul kõneleb luteri kirikus Läti Baptistiliidu noor piiskop Peteris Sprogis ja lõputeenistusel Rahvaaia pargis EKB Liidu president Meego Remmel.
Juba päev varem – neljapäeval – saab kaasa elada Kundasse rajatava koguduse toetuseks toimuvale programmile. Lastelaager „Rõõmus päev" alustab juba hommikust, ülistus- ja palveteenistus kella neljast ning kell seitse kontsert, kus oma muudetud eludest kõnelevad mehed Lootuse külast.
Suvefestivalid annavad tunnistust Jumala headusest ja abist. Tule ja ole osa sellest tunnistajate väest ja kõrgetest sihtidest, mida on võimalik saavutada koos üksteise ja koguduse Issandaga!