Otsing

08/2012
Õhtukontserdid
Madis Pikat, muusikaprogrammi juht

Vastrenoveeritud Rakvere linnuses astus üles vanamuusika kollektiiv "Tuli Taevast". Kava sisaldas laule ja instrumentaalpalu, mille spekter ulatub sajandite taha ajaskaalal ning paljude maade ja rahvasteni üle maailma. Muusika, esinejate olek ja rõivad ning iidne konvendisaal ja publik lõid kõigile nauditava õhkkonna.
SEB pangamaja teisel korrusel kõlasid laulud lapseks olemisest, lootusest, valust ja rõõmust trio – Liisi Koikson – vokaal, Paul Daniel – akustiline kitarr ja Peedu Kass – kontrabass – esituses. Repertuaaris olid rahvalaulud, koraalid ja poplaulud, ehk segakatel paladest, mis kõik räägivad ühest ja samast asjast.

.


Art Cafe hoovi külastajad said osa Rebecca Kontuse ja tema täiskoosseisus bändi nakkavast sünergiast. Rebecca laulis jazzi-võtmes lugusid peamiselt tänavu kevadel ilmunud albumilt Flâneur, mille kirjutamiseks on ta saanud inspiratsiooni, kõndides erinevates linnades, istudes kohvikutes, jälgides võõraid või kohtudes tuttavatega.14 2rakvere kolmainu kirikus
Lisaks heale muusikale oli õhtuid ühendamas heategevus. Seekordseks väljundiks oli toetada 2008. aasta Venemaa-Gruusia sõjas kodu kaotanud põgenike laste reisi Eestisse käesoleva aasta augustis. Kõigil kontsertidel näidati Gruusias filmitud ja St Michaels Media OÜ poolt kokku lõigatud videoklippi, mis andis ülevaatliku pildi sellest, millised on sõjapõgenike elamistingimused ning väljavaated tulevikuks.
Publiku süda oli avatud ja sularahas kogunes 952 €. Paljud, kel sularaha polnud kaasas, võtsid rekvisiidid raha ülekandmiseks.

Väikesest saab suur


Maria Kingsepp, lasteprogrammi juht

Sisukas lasteprogrammis osales ligi 150 last ja meeskonnas 30 inimest – tähele pandi igat last individuaalselt.
Kokku saime Margeri hoovis, kus lapsi võtsid vastu vahvad vabatahtlikud. Igaüks laps sai kaelasildi, kus oli kava ja tema oma nimi ning siis juhatati kõik kenasti murul ootavatele lapivaipadele.
Programmi vedasid noored päevajuhid. Me laulsime bändi saatel. Mängisime ja esimesel päeval valmistasime vahvaid kokamütse ja näksi. Teisel päeval sepistasime märke ja joonistasime luterliku Kolmainu koguduse hoovi asfaldile oma unistusi.
Tiina Mesi rääkis sellest, kuidas koos Jumalaga võib igast väikesest heateost saada suur. Meego Remmel jutlustas, kuidas igast unistusest võib koos Jumalaga käies saada suur.
Laupäeval olid töötoad: õppisime mängima trummi, meisterdasime ja mängisime hiiglasuure jalgpalliga.
Pühapäev Rahvaaiapargis oli väga eriline. Selle algul sai iga laps sai enda kõrvale ingli. Piltlikul viisil käisime läbi evangeeliumi. Seal oli ettevalmistatud rada, kus sai jälgida Jeesuse elu. Teemaks oli „Jeesuse väikesest tagasihoidlikust sünnist sai suur tegu". Niimoodi jalutas iga laps mööda parki oma ingliga ja sai teada üksikasju Jeesuse elust. Lõpus tuli Jeesus paadiga pargitiigile ja jutlustas. Pärast sai veel mängida ja laulda.

Kunda misjonipäev
Janek Puusepp, misjonipäeva juht15 1elav kaasaelamine

Kui EKB Liidu Misjonikeskuse sekretär Matt Edminster aastakonverestsil ütles, et 19. juulil toimub Kundas misjonipäev, siis meile tuli see üllatusena. Olime Karmelis omavahel arutanud, et Kundas võiks suvel midagi teha, aga mida ja kuidas? Nii on hea, kui vahel keegi tuleb ja ütleb, midas teha.
Päev algas linnalaagri meeskonna kokkusaamisega. Soomest oli tulnud appi 18 YWAM Ruurikkala DTS suvekooli õpilast, nendega koos veel 14 Eestis misjonireisil olevat valgevenelast.
Lapsi tuli üle 30. Kava koosnes erinevatest mängudest ja ühistegemistest. Kordumatuks tegi kogu programmi oma suurepärase esinemisega kõhurääkija David Pendelton.
Kogu päeva olulisemaks osaks kujunes aga see, et lapsed said palju kallistusi ja armastust.
Kontsert Kunda keskväljakul oli mõeldud mõnusaks suveõhtu „olemiseks", kuhu saab tulla, kuulata head kristlikku muusikat ja sõnumit. Samal ajal pakkusime tasuta pannkooke.
Algul esinesid valgevenelased. Südant puudutavat muusikat tegi ansambel „SOL" Olevistest, mille vahele andsid tunnistusi Erik ja Nikita „Lootuse" külast. David Pendeltoni etteaste lõppes selge evangeelse kutsega ja oli õhtu parim hetk.
Me kiidame Jumalat, kes tõi kohale oodatust rohkem inimesi ja pani kogu meie väikse linna liikuma.

Ülistus- ja palvekeskkond
Evelin Tiiter, ülistus- ja palvekeskkonna juht15 3rakvere ansambel

Rakvere Metodisti kirikus oli kõigil võimalus osaleda 31 tunni vältel katkematus palves ja ülistuses „et Issanda sõna leviks ja kirgastuks." (2Ts 3:1)
Ühine teenimisaeg oli jagatud 20 vahetuseks, kus igale ülistajale/tiimile arvestati 1 tund ja 15 minutit. Ülistajaid oli mitmetest erinevatest kogudustest – Rakvere Karmeli ja Metodisti kogudusest, Tapa Elava Usu Kogudusest, EKNK Tallinna ja Hulja kogudustest, Oleviste ning Valguse Tee kogudusest. Veel teenisid kaasa grupp Soomest ning Mati ja Maie Murumaa Floridalt. Tiimid erinesid oma stiili, liikmete arvu ja muusikaliste oskuste poolest, kuid sarnanesid ühes – kõik nad igatsesid austada Jumalat „vaimus ja tões, sest Isa otsib neid, kes teda nõnda kummardavad." (Jh 4:23) Taeva poole tõusis kord vaikne kiitus- ja ülistuslaul, siis jälle rõõmus hõiskamine trummide saatel.
Eestpalvetajate poolt tõsteti Jumala ette üha uusi palveid, milles igatseti meie maale ärkamist; palvetati Eestimaa ning Rakvere linna valitsemise, päästmata ja uimastisõltuvuses noorte, kristlike koguduste koostöö, perekondadelaste ning perekondadeja laste pärast.
Rakvere kogudustes on valmisolekut sellise teenimisega jätkata, sest „sealt, kuhu oleme jõudnud, astugem edasi sama rada!" (Fl 3:16).

Uudised

2021-8-detsember

17 Detsember 2021
2021-8-detsember

SISUKORD  EKB Liidu tööharude jõulutervitusedMuusikaline jõulumõtisklus Liina Rahuoja Jumal kohtub meiega lapses Ermo Jürma Ines Kerikmäe: ma olen palju andeks saanud Daire Tiigivee Inglite kuulutus Petlemma väljal Teet Uuemõis 35...

Muusikaline jõulumõtisklus

17 Detsember 2021
Muusikaline jõulumõtisklus

Detsember 2021 Liina Rahuoja, Oleviste kogudus Kuigi kõik muu võib tunduda pinnapealne ja eemaletõukav, on isegi väikseim ülesanne muusikas nii haarav ja viib meid linnast, maalt, maast ja kõigest maisest nii...

Jumal kohtub meiega lapses

17 Detsember 2021
Jumal kohtub meiega lapses

Detsember 2021 Ermo Jürma, Teekäija toimetaja Igal aastal toovad jõulud meid Petlemma sõime ette ja lubavad kohtuda Jumalaga, kes tuli maailma lapsena. Nad juhatavad lapse juurde ka meis endas. Jõulukirik, -laulud...

Ines Kerikmäe: ma olen palju andeks saanud

17 Detsember 2021
Ines Kerikmäe: ma olen palju andeks saanud

Detsember 2021 Daire Tiigivee, Tartu Kolgata kogudus Ehkki Ines Kerikmäe tundub esmapilgul pigem vaoshoitud, on ta oma väljenduslaadilt emotsionaalne ning räägib oma elust ja lähedastest ülivõrdeliste sõnadega. Kes Inest lähedalt tunnevad,...

Inglite kuulutus Petlemma väljal

17 Detsember 2021
Inglite kuulutus Petlemma väljal

Detsember 2021 Teet Uuemõis, Oleviste koguduse pastor Aga ingel ütles neile: „Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale“ (Lk 2:10).Kui Jeesuslapse sünd ja inglite...

35 aastaga lahenenud jõululugu

17 Detsember 2021
35 aastaga lahenenud jõululugu

Detsember 2021 Hans-Joachim Berg, NDR See algas jõuluõhtul 1940, kuid oleks võinud juhtuda ka mõnel teisel päeval. Vastus saabus aga 35 aastat hiljem.Hans-Joachim Berg jutustab, et 1940. aasta jõuludel oli ta...

Hingehoidjana hooldekodus

17 Detsember 2021
Hingehoidjana hooldekodus

Detsember 2021 Innar Kruglov, hingehoidja Sotsiaalministeeriumi pilootprojekti raames on viimase pooleteise aasta jooksul Eesti suuremates hooldekodudes tegutsenud hingehoidjad. Ka minul avanes võimalus selles töös oma panus anda ja töötada Hellenurmes ‒...

PP-festival 2021 – usukindel ka veebis?!

17 Detsember 2021
PP-festival 2021 – usukindel ka veebis?!

Detsember 2021 Kreete Kristiine Kotiesen, Rakvere Karmeli kogudus Piiblipäevad „Usu Läbi“ toimusid 29.–30. oktoobril ‒ juba 43. korda. Selle aasta teema valiti, et virgutada kristlasnoori olema julged ja usukindlad selles, kelleks...

Nii on alati olnud?

17 Detsember 2021
Nii on alati olnud?

Detsember 2021 Toivo Pilli, kirikuloolaneEttekanne konverentsil „Väike kogudus ja suur maailm“, 2. oktoobril 2021, Tallinnas „Ärge tuletage meelde endisi asju ja ärge pange tähele, mis muiste on sündinud. Vaata, mina teen...

Impulsse Kolgata koguduse laagritest

17 Detsember 2021
Impulsse Kolgata koguduse laagritest

Detsember 2021 Tõnu Lehtsaar, Kolgata koguduse diakon Hiljuti jõudis vaatajateni Ermo Ripsi kaheosaline film "Mälestusi Kolgata koguduse laagritest". Film on kõigile kättesaadav Youtube’is. Filmi põhisisuks on ülevaade koguduse laagritest kolmekümne aasta...

Linke