Lootuse festival Riias

12/2010

Nii nagu 2009. aasta mais toimunud Lootuse festivalil Eestis, oli ka Läti festivali eesmärk võimalikult suurt osa kristlaskonda kaasates jagada kõigile kaasmaalastele – olenemata vanusest, rahvusest, sotsiaalsetest, usulistest või poliitilistest veendumustest – kristlikel väärtustel põhinevat evangeelset lootuse sõnumit.

Festivali korraldamiseks tegid koostööd 560 kogudust eri konfessioonidest, üle 4000 vabatahtliku, BGEA töötajad, aga ka paljud teised koostööpartnerid.

Kokku külastas festivali ja paar nädalat varem toimunud lastefestivali 44 350 inimest.

.

Arena Rigal tuli eestpalvele ja täitis kontaktikaardi 2125 inimest. Palvele tulnuid oli kõikidel õhtutel rohkem, kuid kõik ei otsustanud täita kaarti ja/või vestelda nõustajaga. Lisaks oli pöördunuid lastefestivalil ning helistajaid raadio ning televisiooni ülekande järel.

Festivali ettevalmistuse raames toimus palju mitmesuguseid kohtumisi, pastorite palvus-õhtusööke, ülelätilisi seminare, gruppide koordinaatorite seminare, kooride proove, jne.

Naistekonverentsil osales üle 600 eri konfessioonide õe, suve hakul toimus üle 2000 osalejaga noorteüritus. Sügisel viidi läbi kolmepäevane jalgrattamatk, sõitmist alustati Lätimaa mitmesugustest nurkadest ning viimasel päeval kohtuti Riias. Kristliku elu ja tunnistuse kursus toimus rohkem kui 160 kohas ning selle läbis 3748 inimest.

Toimus kaks ühist palve- ja paastupäeva ning ühiselt palvetati pea aasta igal õhtul kell 22 festivali ja kogu Lätimaa pärast, olenemata, kus palujad parasjagu olid. Toimus ka kümnepäevane ööpäevaringne palvekett üle kogu Lätimaa.

Sellel suvel toetati üle 300 vähekindlustatud pere last ning võimaldati neil osaleda suvelaagrites. Lisaks said 60 000 Lätimaa last rahvusvaheliselt organisatsioonilt Samaritan's Purse kingipaki operatsioon „Jõululaps" raames. Lapsed joonistasid ka teemal „lootus" ning 400 väljavalitud tööd oli võimalik näha kahe nädala jooksul Riia Linnavalitsuses.

Grupitellimuste kaudu festivalile tulnuid oli üle 17 000. Kokku sõitis festivali päevadel Riiga ja tagasi 420 bussi üle 130 linnast ja asulast. Tulijaid oli ka Eestist ja Leedust.

Festivali programm ei jätnud tõenäoliselt külmaks ühtegi kuulajat, ka ajakirjandusest võisime lugeda kiitvaid hinnanguid positiivse õhkkonna ning viimistletud ja kõrgetasemelise programmi kohta. Laval astusid üles tipptasemel muusikud nii Lätist kui ka mujalt maailmast. Viimasel festivali päeval oli võimalik kuulata ka meie Rebecca Kontuse suurepärast esitlust, jpt.

Kõikidel festivali õhtutel jagas selge ja konkreetse sõnumi lootusest Franklin Graham, kes on BGEA president ja tegevjuht ning juhib rohkem kui sajas riigis tegutsevat rahvusvahelist kristlikku heategevusorganisatsiooni Samaritan's Purse.

Festivali õhtutest toimusid ülekanded Läti Kristlikus Raadios ning viimasel õhtul ka Läti Televisiooni kanalis LTV1.

See on esitatud faktide rida, mis ei tähendaks siin seisvana midagi, kui ei oleks neid paljusid tunnistusi ja lugusid, kuidas Jumal sai kogu selle töö läbi puudutada suurel hulgal inimesi kogu Lätimaal. Seda enne festivali ja veelgi enam festivali ajal ja pärast seda. Teadaolevalt osales festivalil ka pea 300 inimest Eestist, neist mittekristlased olid 136 inimest, kellest eestpalvele läks pea 50.

Jumala töö Lätimaal ja Eestimaal jätkub, me teame, et ükski külvatud Sõna ei tule tühjalt tagasi. Usume, loodame ja palvetame edasi!

Liis Borissenko, Festivali pressiesindaja