Piiblipäevad 2016 „Paralleelreaalsus“

04/2016
Laura Remmel, PP kommunikatsioonijuht
Fotod: Anette Palmik

Juba 38 aastat toimunud Piiblipäevad on Eesti suurim kristlik noortefestival. 3.–5. juunil Tallinnas toimuv festival kannab pealkirja „Paralleelreaalsus“.

Meeskonna ja teema kujunemine
Sündmuse ettevalmistused algasid sügisel, kui korraldajad esimest korda Tallinnas kokku tulid. Erinevate koguduste inimesi ühendas soov jõuda noorteni, kes on kaugel Jeesusest. Kaardistati mitmeid teemasid, mis kõnetavad noori ja mille läbi on võimalik edastada evangeelset sõnumit. Kõige kõnekamaks osutus „Paralleelreaalsus”. See teema võimaldab suurepäraselt arutleda, miks on noortel vahel raske oma elureaalsusega silmitsi seista – miks otsitakse alkoholis, pidutsemises või nt arvutimängudes asendustegevust iseendasse vaatamisele ja oma probleemidega tegelemisele. Ühtlasi võimaldab teema esitleda reaalsust, mida Jumal meile kõigile pakub.

Ettevalmistus missioonile minekuks
Järgmise sammuna otsis meeskond võimalusi, kuidas evangeelset sõnumit Piiblipäevade programmi abil kõige paremini toetada. Leiti, et esimene päev peab keskenduma palvetamisele ja ülistamisele, et valmistada kristlasnoori ette ühisele missioonile minekuks. Nii ongi reede haripunkt õhtune teenistus, kus kõneleb Meego Remmel ja kus noortel on võimalik minna eestpalvele. Laval astub üles Piiblipäevade jaoks kokku pandud ülistusbänd. Pärast teenistust on võimalik juttu ajada ja kohvikukeskkonnas aega veeta.

Evangeelse sõnumi jagamine
Teine päev on evangeelse fookusega – tütarlastele ja noormeestele toimub eraldi programm, mis võimaldab käsitleda mõlemale olulisi teemasid. Tütarlastele räägitakse tervislikest eluviisidest, suhetest, naiste kutsumisest ja teenimisest, pettumustest väljatulemistest ning nähtavast ja nähtamatust maailmast. Programmi juhivad Filter-ürituse korraldajad, eesotsas Grete-Maarja Tött'iga. Noormeestele räägitakse mehest kui Jumala loodust, meeste kiusatustest, tervisest, suhetest, juhtimisest, kogukonna teenimisest ja Piibli lugemisest. Programmi juhib Lifteri meeskond, eesotsas Hendrik Adleri, Magnus Jürgensi ja Erkki Lauluga. Õhtul tulevad tütarlapsed ja noormehed kokku ühiseks teenistuseks, kus kõneleb soome pastor Johannes Saranpää, kes pakub võimalust anda oma elu Jeesusele.

Kogukonna teenimine
Festivali kolmas päev on keskendunud kristlaselu järgmisele olulisele dimensioonile – teenimisele. Hommikul peab pastor Gunnar Kotiesen noortele julgustava jutluse, mille järel minnakse Jeesuse eeskujul tänavatele, et osaleda praktiliselt Serve The City projektis „Reaalsus tänavatel”. Teenimisprojekti järel tullakse taas kokku kontserdiks ja festivali lõpetamiseks.

Sinu panus
Piiblipäevade meeskond loodab ennekõike, et koguduste ühise töö tulemusel võib Jeesuse nimi tuntuks saada ja et Tallinna kogudused võivad ürituse läbi võita palju uusi noori. Piiblipäevade meeskond vajab aga kindlasti Sinu tuge! Oleme väga tänulikud, kui saad meie ja ürituse eest palvetada.

Piiblipäevade rahaliseks toetamiseks saad teha ülekande:
Makse saaja: Eesti EKBK Liit
Swedbank: EE472200001120173874
Selgitus: PP toetus

Rohkem infot järgmises Teekäijas ja kodulehel www.piiblipaevad.com