Otsing

5/2009 Astrid Raja, Piiblipäevade pressiesindaja

1.-3. mai toimusid XXXI Piiblipäevad 2009 "Püsiühendus" Viljandis, kuhu oli kokku tulnud ligi 700 noort. Piiblipäevad keskendusid kristlase suhtele Jumalaga.

Piiblipäevade eesmärk oli aidata kristlasnoortel rajada või taaselustada Jumalaga isiklik suhe, kus Jumalal pole ainult piiratud aeg tihedas päevaplaanis, vaid kus kõik asjad sõltuvad suhtest Jumalaga. Noored vajavad sarnaselt interneti püsiühendusega, kus nad saavad igal ajal suhelda vabalt oma sõpradega, ühendust Jumalaga. Iga kristlane vajab püsiühendust, kus Jumalale on pühendatud kogu elu, mitte ainult hetked, pühapäevad, ülistusteenistused.

Teema oli jagatud neljaks alateemaks: kuidas püsiühendust luua, hoida ja võimendada ning seda teistele jagada.

.

Reedene peakõneleja, Mihkel Madalvee, rääkis ühenduse loomisest ning esitas väljakutse: Küsimus pole selles, kuidas püsiühendust kasutada, vaid kas sa tahad ja julged seda teha!

Teema oli jagatud neljaks: kuidas püsiühendust luua, hoida ja võimendada ning seda teistega jagada.

Laupäeva hommiku sõnum oli Risto Tammelt: armastus on kogu aeg meiega, läbi Püha Vaimu – usk Jumalasse ja elu "vaimus" ei nõua alati kõigest loobumist, vaid prioriteetide ümberreastamist.

Laupäeva õhtul rääkis Meego Remmel vanade arvutite näitel püsiühenduse võimendamisest. Võti on Püha Vaimu isiklikus osaluses nii meie elus kui valmisolekus tunnistada oma kristlikku usku.

Pühapäeva hommikul suunas Märt Saar noori Samaaria naise loo näitel loodud ühendust jagama: palu juua ehk loo kontakt, paludes inimese abi. Seejärel paku elavat vett, räägi rõõmust, rahust... mida Jumal annab. Juhi vestlus Kristuse isiku ja Tema töö peale ning alles viimaks palu Tal "tuua oma mees" ehk viita patule.

Laupäeval toimus palveteekond, kus Meego Remmel läkitas kõik noored gruppidena Viljandi linna peale. Iga grupp sai oma marsruudi, millel olid grupi palvepeatused, näiteks koolimaja või linnavalitsuse juures. Palveteekond lõppes võimsa ülistusega Viljandi Baptistikoguduse ehitusjärgus olevas kirikuhoones.

Toimusid seminarid, kus jumalamehed ja -naised jagasid praktilisi nõudandeid ja soovitusi koguduses käimise, Piibli lugemise, misjoneerimise, juhtimise, meheks ja naiseks olemise, video, evolutsiooniteooria ning teistel päevakohastel teemadel.

Kogu Piiblipäevadele eelnevat ning seal oldud aega iseloomustab palve. Palvetiimi liige, Palade Priikoguduse pastor Enn Veevo, räägib lähemalt: "Mõned nädalad enne PP-d kutsus Madis Kivisild pastoreid ja noortejuhte üles osalema eestpalvemeeskonna töös. Tundsime abikaasaga, et see võiks nende Piiblipäevade ajal olla meie koht. Osalesime kõigil põhikoosolekutel ja palveosadel enne ja pärast neid. Meid mõjutas eriti noorte hulgas valitsev pühendumise soov ja palvevaimsus. Meil oli võimalus koos teiste eestpalvetajatega teenida sadu noori. Eriline rõõm on, et mitmed andsid oma elu Jumalale. Ja loomulikult on hea meel nende noorte kristlaste pärast, kes kutsusid oma mittekristlastest sõbrad kaasa.

Ma usun, et sellise meeskonna, kes käis koos palvel juba kuid enne Piiblipäevi, kes alustas igat päeva ja teenistust ühise palvega, õnnistas kõnelejaid ja muusikuid ning oli igal hetkel valmis noori teenima, olemasolu määras ka nende päevade näo.

Üritus püsis ilusti ajakavas, muusikud ja tehnika olid head – meid vaimustas professionaalne tase, kuhu meie vaimulikud suurüritused on ka tehniliselt jõudnud.

Meie südameis kõlas lahkudes teadmine, et Jumal on võimas. Ja Tema vägi oli seal kohal!"

Laupäevane, ligi viietunnine teenistus oli tõeline pühendumine. Peale Meego Remmeli jutlust oli kõigil võimalik saalis üles pandud südame pealt võtta kivi, mis sümboliseeris takistust/pattu noore ja Jumala vahel, ning visata see siis väikese veekogu põhja. Vete põhja uputatud kivi asemele sai iga noor küünla, millega asendati kivi südamel. Ülistuse, palve ja pühendunud südamete kutsele vastas Jumal. Ta oli kohal ja tegi oma tööd. Kogu au ja kiitus kuulub meie Vägevale Jumalale, Väepealikule ja Armastavale Isale.

 

Kõige kõnekam on noorte endi kirjutatu:

Enne PP-d olin ma Jumala peale vihane, solvunud ja seest nii katki ja kibestunud. Ma otsisin rahulolu kõikjalt mujalt, aga mitte Jumalast. Mul oli mitmeid sõltuvusi. Olin valmis meeletusteks. Siis tuli aga Jumal tagasi mu elu 1. positsioonile. Ma olen täis rõõmu, rahu ja ma tean, et Jumal on mind TÄIELIKULT vabastanud.

Ma olen tänulik, sest Jumal lõhkus seina meie vahel. Ma sain jälle palvetada ja ülistada, ilma et oleks justkui tunne, et taevas on kinni. Tänu Issandale.

Jeesus tegi mind vabaks. Mul pole kunagi olnud probleeme alkoholi, suitsetamise, narkootikumidega. Olin selle üle uhke (vaimulik uhkus). Kuid PP-l näitas Jumal väga selgelt, et minu elus on suur sõltuvus. Midagi väga piinlikku minu jaoks. Hingevaenlane sai mind selle kaudu iga päev piinata ja vangis hoida. PP-l sain VABAKS. Sain uue hingamise. Mu hing on vait Jumala ees.

Jumal lubas mul PP-l „sattuda" mitmesse kohta, kus nägin vajadust ja sain aidata. See on imeline juhtimine, kui oled andnud nõusoleku TEDA teenida!

Sain palve ajal järgmise pildi. Me elame maailmas, mis on nagu pime koobas, kõik kobavad ja otsivad valgust, kristlased teavad, kus on väljapääs, oleks väga julm jätta see enda teada.

Ma olen käinud 8 korda PP-l ja midagi sellist ma polnud ülistuses kogenud. Ma tunnen esmakordselt PP-lt lahkudes, et olen valmis minema... Varem kartsin seda igal aastal – hirm, et püsiühendus kaob, kui lähen igapäevaste tegemiste juurde.

Ma sain vabaks depressioonist ja pingest. Sain kogeda Jumalat palju ja Teda ülistada täielikult PP-l!

Ma tundsin, et Jeesus ütles: Pöörduge, sest mu isa hakkab juba viimaseid sekundeid lugema. NB: Pöörduge.

JUMAL lõi mind uueks. Pani särama. Andis rahu ja armastuse. Täitis Püha Vaimuga.

Jumal muutis mu elu täielikult, ta tegi mu patust vabaks!

Tänu Jeesusele sain ma päästetud ja südames hakkas kergem. Sain muredest lahti.

Täname kõiki, kes tegid võimalikuks Piiblipäevad 2009 toimumise.

Kõige rohkem oleme tänulikud Jumalale selle eest, mis Tema tegi.

Uudised

2022-8-detsember

22 Detsember 2022
2022-8-detsember

SISUKORDEKB Liidu tööharude jõulutervitusedKuidas aidata siis, kui ei tea, kuidas aidata? Sõbralt Sõbrale Kolm sammu jõuluime südamesse Ermo Jürma Heldur Aas – pehme südame, suure usu ja teotahtega mees Mari-Vivian...

Piibliseltsi Jõulumargid 2022

22 Detsember 2022
Piibliseltsi Jõulumargid 2022

Detsember 2022 Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär Mööduva aasta hõimunädala teemaks oli „Sild üle aegade“. Jumala rahvana mõistame seda mõtet tõeliselt. Meie Jumal on igavene. Piibliselts on püüdnud jagada Piibli sõnumit...

Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

22 Detsember 2022
Nelly Polli toimekad jõulud Eluringikeskuses

Detsember 2022 Daire Tiigivee, Eluringikeskuse asejuhataja Nelly Poll, Tartu Eluringikeskuse värske elanik, võtab oma 73ndad jõulud vastu vastavatud eakatekodus. Nelly, jaga mõnda eredat jõulumälestust oma elustEesti Vabariigi taassünniga sain ka mina...

Raskete päevade rõõm

22 Detsember 2022
Raskete päevade rõõm

allikakirjastus Detsember 2022  Pastor Osvald Tärgi jutlusi on ilmunud Eestis palju, kuid rohkem on kindlasti veel arhiiviriiulitel. Sellesse kogumikku on valitud kimp jutlusi aastatest 1939–1943, kui ajad olid keerulised ja...

Jõuluime sünnib puhtas südames

22 Detsember 2022
Jõuluime sünnib puhtas südames

Detsember 2022 Ermo Jürma, Mooste koguduse pastor Jõulud toovad inimesi kokku ja õnnestuvad ka rasketes oludes. Nii oli see juba Jeesuse sünni juures. Kas ei võinud Joosep tunda, et teda ei...

Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

22 Detsember 2022
Kehra ja Risttee koguduste palvepartnerlus

Detsember 2022 Indrek Luide, Kehra koguduse pastor Tartu Kristlik Risttee Kogudus ja Kehra Kogudus olid 2022. aastal palvepartnerid. Tegutsedes 21 aastat tagasi EKB Liidu misjonisekretärina, oli mu südames palav igatsus ‒...

Ilmatsalus on, mida uudistada

22 Detsember 2022
Ilmatsalus on, mida uudistada

Detsember 2022 Hele-Maria ja Rando Kangro, 3D Kogudus Pärast 20aastast pausi on Liidu kogudused sirutunud Ilmatsalu alevikku. Meie korraldatud Ilmatsalu Alfa lõpetas 10 osalejat!See oli 90ndatel, kui Tartu Kolgata baptistikogudus rajas...

Ühe ööga muutus kõik

22 Detsember 2022

Detsember 2022Heili Meibaumi kogumikust „elumõttelõngakera“ (2022) ühe ööga muutus kõikpaar aastatuhat tagasikui valgus pimeduse keskelpaistis võimsaltsedasiet tulid kummardamatargad idamaaltja tulid rumaladning jätsid mahaisetehtud jumalad

Aastavahetus

22 Detsember 2022

Detsember 2022Linda Sool Hea on lõpetada aastaüheskoos meil Loojaga.Igast päevast kandnud läbiTa meid oma rahuga. Me ei taha nuriseda,kui see aasta möödub nüüd.Hea on hetkeks seisatada.Minna otse – see me...

Üks laul läks lendu

22 Detsember 2022

Timo Lige ÜKS LAUL LÄKS LENDU 1 Üks laul läks lendukeset eestimaist talve.Keset sompus ja halli argipäeva.Üks laul läks lendujõulude lävepakul,et leida südant, mis täis muret ja vaeva.Üks laul läks...

Linke